Yeşil Çınarspor yakaladığı çıkışı sürdürmek istiyor

Hasan

Member
TFF Bölgesel Amatör Lig 9. Küme 11. haftasında konutunda Didim Belediyespor’u, Asım Aksungur’un 87.dakikada kaydettiği golle 1-0 mağlup eden ve puanını 11’e çıkaran GL Yeşilçınarspor’da, gözler 12. haftada oynanacak VB Bornova Kulübü maçına çevrildi. Bu müsabakanın hazırlıklarına Şirinköy Stadı’nda Teknik Sorumlu Mustafa Altındağ idaresinde başlayan yeşil-beyazlılarda maksat puanlarla dönmek. Müsabakayı kıymetlendiren G. L. Yeşil Çınarspor Teknik Sorumlusu Mustafa Altındağ, “İki maçı da kadromuz kaybetmişti. Geldikten daha sonra da oyuncuları tanıma sürecimiz oldu. Onları tanıyana kadar üç haftalık bir vakit geçti. Ben geldikten daha sonra da üç hafta kaybettik. Bu süreç içerisinde oyuncularımızı güzel tanıdık. İdaremiz ile birlik ve birliktelik içerisinde olduk. Yöneticiler ve oyuncularla diyaloglar kurduk. Güzele yanlışsız gittik” dedi.

“Bu süreç içerisinde 11 puan topladık”

Tek isteklerinin maçlardan galibiyet ile ayrılmak olduğunu anlatan Altındağ, “Üç maçtan daha sonra da maç kazanmaya başladık. daha sonrasında bir Söke maçını kaybettik. O maçı da elimizden kaçırdık. Söke maçından daha sonra da maç kaybetmedik. Didim maçına kadar istediğimiz seviyeye geldik. Bu süreç içerisinde 11 puan topladık. İnşallah kalan o iki maçı da düzgün bir biçimde tamamlayıp puan ve puanlar kazanmak istiyoruz. İnşallah bu hafta da Bornova’ya gideceğiz. Bornova maçından da âlâ bir sonuçla dönerek kalan son Davutlar maçını da kazanarak devreyi kapatmak istiyoruz” diye konuştu.

Samet Dinçer: “Grubumuzda kolay ekip yok”

Didim Belediye Saygın Yapı Spor maçını kazandıkları için memnun olduklarını lisana getiren kadronun kalecisi Samet Dinçer ise, “Bütün grup arkadaşlarımın ayağına yüreğine sıhhat. Maç epey güç koşullarda oynandı. Benim sakatlığım vardı idmana çıkamamıştım. Hocam baht verdi. Bende kadroma yardımcı olmaya çalıştım. Alanda ekip olarak elimizden geleni yaptık. 3 puanı hanemize yazdırdık. Taraftarımıza topluluğumuza iyi olsun. Artık birinci yarının sonu yaklaşıyor. Kümemizde kolay grup yok. her insanın bir birini yenebileceği bir küme. Bornova uygun bir ekip. Onlara karşı İzmir’de elimizden geleni yapacağız. Çıkışımızı sürdürmek istiyoruz” halinde konuştu.

Asım Aksungur: “Antrenör değişikliği kadroya olumlu yansıdı”

Antrenör değişikliğinin gruba olumlu etkilediğine dikkat çeken futbolcu Asım Aksungur da, “Hoca değişikliği gruba yaradı. Zira grup olarak ortamızda kopukluk vardı. Tam kadro olamamıştık. Açıkçası biraz rahattık. Hoca gelince problemlerimizi hallettik. Hocalarımız daima sürekli bizlerle konuştular. Toplantılar yaptılar. Var olan meselelerimizi konuşarak hallettik. Nasıl bir idman yapacağımızı, maçta neler yapacağımızı daima konuştuk ve idmanlarda çalıştık. Ciddiyetle çalışmamız gerektiğini söylemiş olduler. Bize elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Hocalarımızın yanında taraftarlarımızın da bize tesiri epeyce oldu. Taraftar küme önderleri bize epey takviye oluyorlar. Maçlara fazlaca sayıda taraftar geliyor. Onların takviyesini hissetmek bize güç veriyor, itici güç oluyor” tabirlerini kullandı.

İHA