Türkiye, düşman komşu ülke Ermenistan’a sınır kapısını açtı

Leila

Global Mod
Global Mod
Türkiye, insani yardım için Ermenistan sınır kapısını açtı

Türkiye, deprem felaketinden sonra hayatta kalanlara daha iyi bakım sağlamak için, komşu ülkeye karşı derin düşmanlığına rağmen, Ermenistan ile bir sınır kapısı açıyor.

© Kredi bilgileri: IMAGO/ZUMA Tel

Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınır kapısı 30 yıl süreyle kapatıldı. Ancak şiddetli depremin ardından Türkiye şimdi düşman komşu ülkeye sınırını açtı. Cumartesi günü meydana gelen depremde harap olan ülkeye yardım malzemeleri taşıyan beş kamyon girebildi.

İstanbul. Türkiye, deprem felaketinden sonra hayatta kalanlara daha iyi bakabilmek için – komşu ülkeye karşı derin düşmanlığına rağmen – Ermenistan ile bir sınır kapısı açıyor. Devlet haber ajansı Anadolu’nun Cumartesi günü bildirdiğine göre, insani yardım taşıyan beş tır Türkiye’nin Iğdır ilinde bir sınır karakolundan geçti. Bu, en son 1988’de eski Sovyet Ermenistan Cumhuriyeti’nde meydana gelen bir depremden sonra mümkün oldu.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

“Bu büyük felaketten iyi bir şey çıkaralım. Dayanışma hayat kurtarır!” Türk-Ermeni siyasetçi Garo Paylan’ı tweetledi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Türkiye ile Ermenistan arasındaki kara sınırı 1993’ten beri kapalı. Ankara ile Erivan arasındaki ilişki hem tarihsel nedenlerle hem de Dağlık Karabağ’ın dağlık bölgesi üzerindeki ihtilaf nedeniyle oldukça gergin. Ancak iki komşu, 2021’in sonundan bu yana yeniden diplomatik temaslarını sürdürdü.

Haberler