Skype Kullanıcıların dair bilmediği özellikler

GuzzeL

Member
Eğer ki Skype kullanıyorsanız bilmeniz gereken bazı püf noktalar var bunlar sizler için bu yazımızda anlatık. Bir çok şirketin kullandığı Skype bir çok özellikleri var. Skype hangi özelliklerin bilmiyoruz. Skypekullanmadığımız ama çok önemli olan özellelikler neler. Skype kullanların çoğun dair duymadığı özellikler vardır meslea Skype birwifi noktası olarak kullanabilirsiniz. Skype yönlendirme yapabilirsiniz. Skype kullan bir çok insan bunlardan haberi dair yok bu yazımızda bunlar sizler için yazdık.İşte detaylar…


Skype Sohbet Geçmişini Yedekle
Skype, depolama alanlarına yük olmasın diye eskiden sistemlerinden eski mesajları silerdi. Şuanda bunu günceleme ile düzeltiği idea ediyor. Ama işiniz garanti almayı sevenlerdenseniz size yedekleme nasıl yapılacağınız anlatacam.

Skype sohbet yedeklemek için arama alanına “Çalıştır” komutunu açın ve buraya şunu yazın “% appdata% \ skype” komutunu girin ve “entre” yapın. Sonra ekrandan bir pencere açılacaktır, burada ad olarak “Skype Kimliğiniz” girin. Sonra karşınıza Main.db” isiminde bir dosya çıkacak bunu pc kayıt yapın ve yedeğiniz güvenle almış olacaksınız.
İlginizi Çekebilir WhatsApp'ta Konuşmaları eskisi gibi güvenilir değil
Skype Wi-Fi Kullanın
Skype uygulamasın çok büyük özelliği var belki çoğunuz bunu duymadınız bile Skype size wifi desteği sağlaya biliyor. Skype wifi erişme istasyonları bulunmaktadır. Bu sayede Skype üzerindeki krediniz ile bu wifi bağlanabilirsiniz.

Skype Reklamlarını silme
Genel reklamları insanları sinir edebiliyor. Bu yüzden reklamlar kapatmak istiyoruz ama bir çok uygulama buna izin vermiyor. Fakat Skype reklamlarını doğrudan bilgisayarınızdan manuel kapatabilirsiniz.

“Denetim Masası” na gidin ve “Ağ ve İnternet” e tıklayın.

Burada, “Güvenlik” sekmesine gidin ve “Yasak siteler” i tıklayın. Aşağıdaki “Site” düğmesine erişilebilecek, tıklayın. Sonra “https://apps.skype.com/” ve ekle’yi tıklayın. Şimdi, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Skype’ı açın, tüm reklamlar kapanacaktır.
Skype En güzel özellik Çağrı Yönlendirme
Skype kullanıcılar oldukça şanslılar her alanda ilerleyen skype her seferinde yeni özellikler biliniyor. Skype bilinmeyen bir özelliği yönlendirme işlemi. Skype kapalı olsa dair sizin sabit numaranıza yönlendirme yapabiliyor. Skype kullanıcılar bu yönden çok şanslı diye biliriz. Skype yönlendirmelerinde ücret kesintiler olabiliyor buna dikkat etmek gerekiyor.

Skype çağrı yönlendirmeyi işlem için menüden “Araçlar” a tıklayın ve daha sonra menüden “Seçenekler” e tıklayın. Sonra “Aramalar” a ve ardından “Arama yönlendirme” ye tıklayın.Burada yazacağınız numaraya çağrılarınız yönlecektir.
 
Üst