Savcılar ölüm tehditleri ve hakaretlerin ardından suç duyurusunda bulundu

Leila

Global Mod
Global Mod
Bakanın ölümü istendi


46 yaşındaki Lauterbach’ı “akıl hastası” olarak nitelendirdi: suçlamalar getirildiFederal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Federal Şansölyelik kabine toplantısında

© Kaynak: IMAGO/photothek


Berlin’den 46 yaşındaki bir kadın, diğer şeylerin yanı sıra Federal Sağlık Bakanı Lauterbach’ın ölümü çağrısında bulunduğu için adalete teslim edilecek. Savcılar kadın hakkında suç duyurusunda bulundu.
Berlin. Bir Berlinli, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’a (SPD) yönelik nefret yorumu nedeniyle mahkemeye çıkacak. Berlin makamlarının Cuma günü açıkladığı üzere, savcılık 46 yaşındaki kişiyi hakaret ve suç işlemeye teşvik etmekle suçladı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Suçlamaya göre kadın, Ekim 2022’de herkesin erişebileceği yorum forumunda “Tagesschau”da bir internet gönderisi altında bakana karşı kışkırttı. Lauterbach’ı “akıl hastası” olarak nitelendirdi ve ölümünü talep etti.

Makale, federal hükümetin esrarın yasallaştırılmasına ilişkin mülahazalarını ele alıyordu. Başlangıçta, Tiergarten bölge mahkemesinde bir duruşma yapılıp yapılmayacağı ve ne zaman yapılacağı belli değildi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Haberler
 
Üst