Sanık muhtemelen daha fazla cinayet planlıyordu

Leila

Global Mod
Global Mod
Baden-Württemberg’de kanlı olay

Albstadt’ta çifte cinayet davası başladı: Sanık muhtemelen daha fazla cinayet planlıyorduSanık (sağ), duruşma başlamadan önce mahkeme salonunda savunma avukatı Axel Kästle ile konuşuyor.

© Kaynak: Silas Stein/dpa


İki cinayet davasındaki sanık, yeğeni ve arkadaşlarından birinin kendisinden para çaldığına inanıyordu. Daha sonra ikisini de öldürdüğü söyleniyor. 53 yaşındaki adam henüz mahkemede ifade vermek istemedi. Ancak daha fazla ayrıntıyı bir uzmana açıkladı.
Hechingen. Sanık istediğini yapsaydı geçen Aralık ayında ikiden fazla kişi ölmüş olacaktı: 53 yaşında bir kişi Hechingen bölge mahkemesinde yargılanıyor. Savcılık onu iki ayrı cinayet ve rehin almakla suçluyor.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Adamın, Baden-Württemberg’in güneyindeki Albstadt’ta 20 yaşındaki yeğenini ve 23 yaşındaki bir arkadaşını öldürdüğü söyleniyor. İddianameye göre, diğer şeylerin yanı sıra kendisinden nakit para da çaldıklarına ikna olmuştu. Savcılığa göre hırsızlığa dair herhangi bir delil bulunmuyor. Sanığın kendi parasını müsrif bir yaşam tarzıyla harcamış olması daha muhtemeldir.

Savunma avukatına göre, sanık başlangıçta kendisiyle ilgili soruları yanıtlamak istedi ancak duruşma sırasında bu isteğine karşı çıktı. Hiçbir şey söylemeyecek ve cezasını kabul etmeyecektir. Bir tercüman aracılığıyla umursamadığını, hücresine geri dönmek istediğini söyledi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Bir psikiyatri uzmanı, sanığın suçlar hakkında kendisiyle konuştuğunu ve yeğeninin üç arkadaşının da ölmüş olması gerektiğini ifade etti.

Karar ekim ortasında gelebilir


Adamın yeğenine pusu kurduğu ve onu tabancayla tehdit ettiği söyleniyor. Kelepçelendi ve hırsızlığı itiraf etmesi sağlandı. Yeğen muhtemelen bunu yapmadı, bu yüzden 53 yaşındaki adamın onu kablo bağıyla boğduğu söyleniyor. Cesedi parçalayıp bahçeye gömdüğü söyleniyor. Üç gün sonra adam, yeğeninin 23 yaşındaki erkek arkadaşını vurdu. Bir bahaneyle onu evden dışarı çıkardı ve ardından aniden silahını çekti.

60 tanığın davet edildiği duruşmanın sekiz gün sürmesi planlanıyor. Ekim ortasında bir karar çıkabilir.

Haberler
 
Üst