Pratik Pasta

Felaket

New member
Pratik Pasta Tanımı İçin Materyaller

• Çikolatalı puding
  • 1 kaşık tereyağ (Teremyağ, sanayağ)
  • 5tane küçük süt
  • 1 paket kremşanti
  • 2paket petibör bisküvi
  • İsteğe bağlı (Kivi, muz, hindistancevizi, nutella)
Pratik Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Pudingi 4 tane süt ile ocağa alalım, kaynayana kadar karıştırarak pişirelim. Kaynadıktan daha sonra tereyağını ekleyelim, dilersek biR kaşık nutella ekleyelim bir kaç dk daha karıştırıp, altını kapatalım.
  2. Petibor bisküvileri elimizle kiralım parçalayalım puding ile karıştıralım, kullanacağımız borcama yayalım soğuması için buzdolabına kaldıralım o soğurken biz pastamızın üstüne yapacağımız kremşantili meyveli sosumuza geçelim.
  3. Bir paket kremşantiyi bir bardak soğuk süt ile çırpalım 5-6 dk kadar karıştıralım güzelce (Ben olağan karıştırıcı ile elimle karıştırdım isteyenler mikser kullanabilir)
  4. Krema kıvamına geldikten daha sonra dilediğimiz meyveleri koyalım (Ben yarım kivi ve yarım muz kullandım) bu kademede kremşantinin içine birazda hindistan cevizi koydum dileyen koymayabilir. Karıştıralım ve artık hazır pastanın üzerine yayalım
  5. Yaptığımız sosu ve bir kaç saat buzdolabında dinlendirelim üstünü dilediğiniz üzere süsleyebilirsiniz meyvelerle çikolata ile (ben epeyce az kakao serptim) ????????????????????????????????
Pratik Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı