Oyuncu olmak isteyen Cüneyd Eldem Abdülmecid Han’ı duyar duymaz inandı! 700 bin lirasını kaptırdı

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
55 yaşındaki Cüneyd Eldem oyunculuk hayalini gerçekleştirebilmek için emekli olduktan daha sonra aylarca oyunculuk kursuna gitti. Eldem, kurstan daha sonra tanıştığı ve kendisini üretimci menajer olarak tanıtan K.K. tarafınca tam 700 bin lira dolandırıldı. Hem hayallerinden birebir vakitte piçinden olan mağdur adam soluğu mahkemede aldı.

Gençlik senelerından beri oyuncu olmanın hayalini kuran Cüneyd Eldem, dolandırıcıların kurbanı oldu. Emekli olduktan daha sonra oyunculuk hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli kurslara giden Eldem, diksiyon, duruş yürüme konuşma lisan üzere bir hayli eğitim sürecinden geçti. Kurs bittikten daha sonra üretim şirketi olduğunu argüman eden bir numaradan telefon alan Cüneyd Beyefendi, bir fazlaca fenomen dizi ile çalıştığını söyleyen K.K ile tanıştı.

Cüneyd Eldem

bir süre telefon üzerinden görüşen ikiliden K.K “Sözleşme öncesi oyunculuk fiyatının KDV’sini ödememiz gerekiyor” diyerek Cüneyd Beyefendiden 2 bin 500 TL talep etti. ondan sonrasında kısım sayısı arttı diyerek bir ölçü para daha isteyen K.K çeşitli mazeretler sıralayarak Cüneyd Bey’den tam 700 bin lira aldı.

Cüneyd Eldem Abdulmecid Han dizisinde oynayacaksın kelamlarıyla dolandırıldı

“ABDÜLMECİD HAN DİZİSİNDE OYNAYACAKSIN DEDİ”

Yaşadığı talihsizlikleri Sabah Gazetesine anlatan Cüneyd Beyefendi, şu tabirleri kullandı:

“Benim en büyük hayalimdi. Çok sevdiğim için mi nedir bilmem lakin basiretim bağlandı. Her duruma hayli hoş mazeretler üretiyor ve beni ikna ediyordu. söylemiş olduği dizi olmayınca bana sana başrol buldum dedi. TRT’de tarihi dizide oynayacaksın dedi. Mukavele getirdi, altında ünlü bir imal firmasının ismi, TRT ismi falan her şey gerçek üzereydi. Dizi ismi da “Abdulmecid Han” bende imzaladım. Bunun için de benden 240 bin lira menajerlik fiyatı aldı. Akabinde bir daha KDV ödemesi diye binlerce lira daha aldı. Bana çalışayım diye senaryo verdi. Dizinin tanıtım çekimleri için fotoğraf çekilecek deyip çekim parası aldı. Bunların hepsi sana geri iade edilecek dediği için tereddüt etmeden verdim.”

“BENDEN DİĞER MAĞDURLARDA VARMIŞ”

“Ben daha sonradan öğrendim ki senaryolar diziler hepsi bir kurgu. Ortada bu biçimde bir ajans bile yok”
halinde konuşan Eldem “Tam 700 bin lira dolandırıldım. Benden öbür mağdurlarda varmış. Daha kaç kişi dolandırıldı bilmiyorum. Bu adama kimse inanmasın. Ben şikayetçi oldum, icra takibi başlattım. Bana verdikleri adres boş çıktı. Benim hayallerimle oynadılar biran evvel paramı geri istiyorum. Öteki kimse mağdur olmasın” dedi.