MasterChef’te kopya skandalı! Mehmet Şef Fatma Ziya’yı yerden yere vurdu

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Ekranların ilgiyle takip edilen müsabaka programı MasterChef Türkiye’nin son kısmında yarışmacılardan Fatma Işık ve Şef Mehmet Yalçınkaya içindeki gerginlik dikkat çekti. Fatma Ziya’nın kopya skandalı hem kendisini birebir vakitte ekibini sıkıntı duruma soktu.

TV8 ekranlarının fenomen müsabaka programı MasterChef Türkiye, her hafta birbirinden başarılı yarışmacıların kıyasıya uğraşını gözler önüne seriyor. Vakit zaman tansiyonunun yükseldiği yarışın son kısmında yaşananlar toplumsal medyaya damga vurdu.

MasterChef Türkiye

Daha evvel gereç listesine ait bilgilere göz gezdirirken yakalanan yarışmacı Fatma Işık, emsal bir olay niçiniyle şef Mehmet Yalçınkaya tarafınca sert bir lisanla uyarıldı. Yarışmacıların yaptıklarını inceleyen Mehmet Şef, Mavi kadro yarışmacısı Atike’de bir kağıt olduğunu görür görmez mavi ekip yarışmacılarına “Bu kimin yazısı” diye seslendi. Soru karşısında büyük bir tedirginlik yaşayan yarışmacılar Fatma Ziya’nın ismini verdi. Genç yarışmacı notun buraya nasıl geldiğini merak eden Mehmet Şef’e “Ben götürdüm şefim” diye karşılık verdi.

MasterChefte kopya skandalı

Çağatay ise notu Tayfun’un kendisine verdiğini, kendisinin Tolga’ya, Tolga’nın da Atike’ye götürdüğünü tabir etti. Bunun üzerine Mehmet Şef, peçeteyi Çağatay’a göstererek “Bunun üzerinde ne yazılı olduğunu biliyor muydun?” diye sordu. Çağatay ise bilmediğini söylerken Tayfun bu husustan haberdar olduğunu deklare etti. Şef 2 yarışmacının 3 dakika cezalı olduğunu söyleyince Atike, peçetede ne yazılı olduğunu bilmediğini belirterek kendini savundu.

Mehmet Şef peçetede yazılanları görür görmez öfkeden meczuba döndü

Yaşananların akabinde sonlarına hakim olamayan Mehmet Şef, “Sen bir daha boş durmuyorsun yani Sana mı kaldı? Niçin verdin!” diyerek Fatma Ziya’yı azarladı. Tıpkı biçimde Somer Sivrioğlu da Fatma Ziya’ya “Kopyaya harcayacağın vakti yemeğine harca” diyerek çıkıştı. Yaşananların akabinde kendisini fazlaca makus hisseden Fatma Işık, “Çok utanıyorum” diyerek özür diledi.

Somer Sivrioğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Tiktok’ta Burak Özçivit’e benzediğini tez etti! Açıklaması pes dedirtti