Manisa’nın karate grubu Bursa’dan 6 madalya ile döndü

Hasan

Member
Manisa Büyükşehir Belediyespor karate kadrosu Bursa Vilayetler ortası Ümit Genç U21 karate şampiyonasında kıymetli bir muvaffakiyete daha imza attı. Bursa’nın Orhangazi ilçesinde gerçekleştirilen Ümit Genç U21 Karate Şampiyonasına 15 sportmen ile katılan Büyükşehir Belediyespor karate ekibi, şampiyonayı 6 madalya ile tamamladı.

MANİSA (İGFA) – 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası seçmesi için hazırlıklarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyespor karate grubu, Bursa Vilayetler ortası Ümit Genç U21 karate şampiyonasında değerli bir muvaffakiyet elde etti.

14 Ağustos Pazar günü Bursa’nın Orhangazi ilçesinde düzenlenen Ümit Genç U21 Karate Şampiyonasına 15 atlet ile katılan Manisa Büyükşehir Belediyespor karate kadrosu şampiyonadan 6 madalya ile ayrıldı.

Yeşil-beyazlı atletlerimizden Nurbade Büber 61 kilogramda, Sümeyye Teke 68 kilogramda ve Gülçin Akyıldız +68 kilogramda şampiyonluk elde etti.

Batuhan Bayır Ümit Erkek 52 kilogramda ikinci olurken, Kevser Koparan da Genç Bayan 53 kilogramda ikincilik madalyasını kazandı. 50 kilogramda Ebru Günayar üçüncü olurken, Genç erkek 55 kilogramda Selahattin Sürmeli ve Genç Bayan 48 kilogramda Begüm Akpınar da beşincilik elde etti. Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası seçmeleri öncesinde son hazırlık maçını tamamlayan Manisa BBSK karate ekibi, Dünya Şampiyonası seçmesi hazırlıkları kapsamında 15 gün sürecek son idman kampına da başladı. Atletlerimizi elde ettikleri başarılı sonuçlardan dolayı tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediyespor İdare Heyeti Üyesi Orhan Haşim Elmalı, Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası seçmeleri için de atletlerimize muvaffakiyetler diledi.
 
Üst