Lider Dursun Aydın Özbek’ten Anadolu Ajansı’na açıklamalar

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kulübümüze verdiği orantısız tribün cezası hakkında Anadolu Ajansı’na açıklamada bulundu. Dönem başından bu yana adaletten mahrum kararlar alındığına vurgu yapan Lider Dursun Aydın Özbek, 25 bin bireye ceza verilmesinin adaletle bağdaşamayacağını lisana getirdi.


Başkan Özbek’in açıklamaları şöyle:

“Profesyonel Disiplin Şurası dönem başından beri adaletsiz, orantısız, rastgele bir tüzel münasebetle açıklanamayacak kararlar veriyor. Bu son karar ne kadar arka niyetli olduklarını net bir biçimde gösterdi. PFDK diğerinin cüppesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.”

“TÜM TÜRKİYE CANLI YAYINDA ŞAHİT OLDU”

“Geçmişte birfazlaca maçta rakiplerimize küfür yüzünden verilen cezalara bakın, bir de Galatasaray’a verilen cezalara… Fenerbahçe maçının çoğunluğunda tüm stat koro halinde bize sinkaflı tezahürat yaptılar. Tüm Türkiye canlı yayında şahit oldu bu küfürlere… Oradaki gözlemci başını öbür yere çevirip, kulaklarını da tıkadı demek ki… Orada çıkan cezaya bakın, bir de Hatay maçından daha sonra bize verilen cezaya bakın. Ayıptır, ayıp…”

“STADIMIZIN YARISINI KAPATTINIZ”

“40 bloğa yasak demek, yaklaşık 25.000 Galatasaray taraftarı demek… Stadımızın yarısını kapattınız…”

Gelsinler bize Hatay maçında 25.000 kişinin küfür ettiğini göstersinler. Olacak iş midir bu? Ne hukuk var ne adalet var, ne göz var ne izan var…”

“Her seferinde kendilerine ayrıcalık isteyenlerin ve onların kurmak istedikleri bu adaletsiz sisteme alet olan konseylerin düzelmesi için haftalardır sabrediyoruz. Artık buna dur demenin vakti geldi. Galatasaray’a karşı verilen cezalarda dönem başından beri bu kadar cömert davranmalarını anlıyorum. Galatasaray’dan, onun büyük taraftarının gücünden çekiniyor, korkuyorlar.”


“GALATASARAY’IN SESİNİ KESECEK BİR GÜÇ OLMADI, OLAMAZ”

Yalnız şunu kimse unutmasın, bugüne kadar Galatasaray taraftarının sesini kesecek rastgele bir güç olmadı, bundan daha sonra da olamaz.

Biz, Cumartesi günü, tüm taraftarlarımızla kenetlenmiş bir biçimde Ali Sami Yen’de olacağız.

Ve daha gür bir sesle kadromuz için bağıracağız, karşımızdaki bu ahlaksız ittifakı yıkacağız. Sonunda âlâ olanlar kazanacak”.

“Biz, Türk Futbolu’na ‘herkes için adaleti‘, bunlara karşın getireceğiz.”
 
Üst