Lider Dursun Aydın Özbek’ten açıklamalar

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, Spor Toto Üstün Lig’de galip geldiğimiz Trabzonspor maçının akabinde Ali Samiyen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda basın açıklamasında bulundu.


Başkan Dursun Aydın Özbek’in konuşması şöyle:

“ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDİYOR”


“Sözlerime başlamadan evvelden her iki kadronun taraftarına da teşekkür etmek istiyorum. Taraftarımız her vakit olduğu üzere bizi desteklemeden kar kış demeden gelip stadı doldurdular. Onlara teşekkür gönderiyorum. Âlâ hazırlandılar. Birinci saniyelerde yediğimiz gole karşın geri dönmesini bildik ve üç puanı hanemize yazdırdık. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz bu türlü devam ediyor.”

“DÜŞMAN OLAMAYIZ, TIPKI VATANIN ÇOCUKLARIYIZ”

“Değerli basın mensupları. Bir mevzuyu tabir etmek istiyorum. Futbolu oynayan, futbola gönül veren bütün izleyiciler şunu bilmeli ki birbirimizin yeşil alanda yalnızca rakibiyiz. hiç bir vakit birbirimize düşmanlık beslememize gerek yok. Birebir vatanın çocuklarıyız. Birebir amaca, Türk sporunu kalkındırmak için giriyoruz. Bunu âlâ idrak etmemiz lazım. Bu bahiste dostluğun, bir sportif aktivitenin ne olduğunu idrak ederek konuşmamızda yarar var. Biz birbirimizin düşmanı olamayız. Birebir hamurdan yapıldık. Tıpkı ülkenin çocuklarıyız.”

“ÇÖZÜMÜN ADRESİ KULÜPLER BİRLİĞİ”

“Son günlerde kimi gelişmeler var. Biz de buna bağlı olarak sitemizde görüşlerimizi deklare ettik. Burada en kıymetli konu mevzuyu yeterli tahlil etmektir. Bir sorun var ise bu sorunun nerede çözüleceğini uygun idrak etmek lazım. Daha da tırmanabilecekmiş üzere gözüken bir sorunun tahlil adresi muhakkak. Bu sorun Türk futbolunun problemiyse, Üstün Lig’in problemiyse, Kulüpler Vakfı’nda bütün liderlerin bir ortaya geldiği bir vakıf var. Burada herkes kelam sahibi ve görüşlerini açıklamakta özgür. bu biçimde hiç vakit kaybetmeden Kulüpler Birliği toplanmalı, hususla ilgili tüm liderlerin teğe bir görüşlerinin alınması lazım.

“Herkes için adalet istiyorsak, mottomuz buysa herkes için adaletin sağlanacağı yer Kulüpler Birliği Vakfı. Tüm kulüp lideri arkadaşlarıma davet yapıyorum. En kısa vakitte toplanalım. Bir sorun ve adalet arayışımız var ise. Herkes için adalet arıyorsak bunu tartışılacağı yer Kulüpler Birliği Vakfı. Orada herkes eşit, her insanın kelam hakkı var. Konsensüsü orada çıkarmak zorundayız.”

“İVEDİLİKLE BİR ORTAYA GELMELİYİZ”

“Birbirimizin düşmanı olamayız. Birebir hamurdan yapıldık, tıpkı vatanın çocuklarıyız. Anca birbirimizin rakibi oluruz. Trabzonspor fazlaca pahalı bir rakibimiz. Kalabalık bir kümeyle geldiler. Oturduk, sohbet ettik. 2 bine yakın da taraftarı geldi. Ne oldu? çok hoş, seyir zevki yüksek bir maç seyrettik. Pahalı lideri ve idare konseyi üyelerini sevgiyle yolcu ettik. Taraftarlar da trafiğin dağılmasıyla gidiyorlar. Çok güç bir şey mi?”

İvedilikle Kulüpler Birliği Vakfı bir ortaya gelmeli. Herkes için adalet arayışının tahlile ulaşacağı yer orası. Herkes gelsin, tartışalım ve tahlilin ne olacağını daima bir arada keşfedelim. Herkese düzgün akşamlar diliyorum.
 
Üst