Lider Dursun Aydın Özbek: “Buraya hukuku aramak için geldim”

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, kulübümüze verilen cezalarla ilgili savunma hedefiyle Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda bulundu.


Başkan Dursun Aydın Özbek, toplantı çıkışında Galatasaray Televizyonu’na şu açıklamayı yaptı:

“Savunmamızı Profesyonel Futbol ve Disiplin Kurulu’na kelamlı olarak yapmak istedik. Bize yanıt dahi vermediler. Cevaben yalnızca cezayı bildiri ettiler. Yönetmelikler açık. Açık kelamlı savunma talebinin kıymetlendirilebileceği ve bu manada kelamlı savunmanın PFDK nezdinde yapılabileceği yönetmeliklerde yazıyor. Kabul etmeyebilir lakin en azından kabul etmediğinin bilgisini kulübe aktarmak zorunda ki biz bu biçimde savunmamızı tahminen yazılı olarak yapabiliriz. Bunun bildirmeden, mühlet dolduktan daha sonra cezayla birlikte kelamlı savunmamızın kabul edilmediğini bildiri ettiler. Son derece yanlış buluyorum. Tahkim Heyetinden kelamlı savunma istedik. Buraya gelip kelamlı olarak savunmamızı yaptık.”

“çok ANLAYIŞLI DAVRANILDI”

“Belirttiğimiz bahisler içinde PFDK’nın temsilcilerinin vakit zaman fazlaca gerçek kararlar almadığı yolundaki kaygılarımızı bildirdik. bilgileriyla kendilerine anlattık. Biliyorsunuz hak mahrumiyeti cezaları paraya çevrilebiliyor. Şuraya anlattım. Cezamı affedin diye gelmedim. Şu anda parayı yatırdım. İnfaz edildim. Şu anda hak mahrumiyeti cezası kelam konusu değil. Buraya hukuku aramaya geldim. Yalnızca kendim için değil. Bundan daha sonraki uygulamalarda herkes için adaletin sağlanmasını temin etmek için şahsen geldim. çok anlayışlı davranıldı. Değerlendirmelerini yapacaklardır diye düşünüyorum.”

“Ayrıca kapıdan çıkarken bir haber aldık. Sayın Ali Koç’un oğlu kayakta bir kaza geçirmiş. Kendisini aradım ve geçmiş olsun dedim. Kendilerine yeniden geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.”
 
Üst