Kurul, Gençlik Tarım ve Hayvancılık Planı’nın yeni yardım hatları için başvuru dönemini açıyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı, Gençlik Tarım ve Hayvancılık Planı’nda yer alan beş yeni yardım hattı için başvuru süresini 15 Haziran’a kadar açtı. Başlangıçta, 1,2 milyon avroya sahipler ve gerekirse yapılan başvuruların hacmine bağlı olarak artırılabilirler.

2023 yılına kadar yenilikçi önlemleri içeren ve 300 milyondan fazla bütçeye sahip olan plan, gençlerin kişisel ve profesyonel projelerini geliştirmeleri için Topluluğun kırsal çevresini tercih etmelerini sağlama ana hedefiyle geçtiğimiz Temmuz ayında sunuldu.

Toplamda 300 milyon ile donatılmış olan planın beş yeni satırı şunlardır: teknik yardım yardımı; bölgesel nitelikteki öncelikli bir ilişkisel varlığın ortağı statüsünü elde etmeye yönelik teşvikler; ortak mülkiyetin teşviki; tarım sektöründe uzmanlık eğitimi ve tarımsal faaliyetlere yaklaşım.

Teknik yardım yardımları

Tedbirlerden ilki olan teknik yardım yardımı, işletmelerin teknik, ekonomik ve mali durumlarının değerlendirilmesine imkan veren işletme çalışmalarının yürütülmesini desteklemeyi ve işletmelerin rekabet edebilirliğini ve yaşayabilirliğini artırmayı amaçlamaktadır. Yardımın miktarı, maksimum 5.000 avro olmak üzere, çalışma maliyetlerinin yüzde 80’ine kadar olacak.

Kurul tarafından açıklandığı şekliyle önlemlerden ikincisi, gençlerin ve kadınların Castilla y Leon Öncelikli Tarımsal Gıda Derneği’ne (EAPr) üye olmalarını teşvik etmeyi ve böylece rekabet edebilirliği desteklemek için bir formül olarak kooperatifçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor. çiftliklerin gıda zincirindeki konumlarını güçlendiriyor. Yardım, gençlerin üyelik kazanmak için ödemeleri gereken sosyal sermayeye yapılan ekonomik katkıların %50’sini, maksimum 5.000 Euro’yu sübvanse ediyor.

Ortak mülkiyeti teşvik etme önlemi, tarımsal faaliyetlere katılımlarının yasal ve ekonomik olarak tanınması yoluyla, tarımsal işletmelerde eşitliği teşvik etmeyi, kadınların çalışmalarını görünür kılmayı, kırsal alanlarda kadınların gerçek ve etkili eşitliğini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu yardım, bu çiftliklerin tarım şirketlerinin kurulması ve çiftliklere yapılan yatırımlar için yıllık çağrılarda hâlihazırda sahip oldukları ayrıcalıklı muameleden bağımsızdır. Yardım, genç bir çiftçinin veya çiftçinin ortak mülkiyetli bir çiftliğin sahibi statüsüne erişimi onaylandıktan sonra yapılacak tek bir ödemede 5.000 Euro’luk bir sübvansiyondan oluşuyor.

Eğitim

Tarım sektöründe uzmanlık eğitimine yönelik destek önlemi ile ilgili olarak, amacı, tarım sektöründeki profesyonellerin, kendi içinde geliştirmek istedikleri ekonomik olarak uygulanabilir bir proje veya kullanımlarıyla ilgili belirli konularda eğitimlerini teşvik etmektir. daha verimli ve rekabetçi hale getirmek. Verilen yardım, genç kişi başına en fazla 3.000 Euro olmak üzere, eğitimi almak için yapılan masrafların en fazla yüzde 80’i kadar olacaktır.

Son olarak, tarımsal faaliyete yaklaşım ölçüsü ile, gençlerin tarım sektörünün sunduğu girişimcilik olanaklarını ilk elden öğrenebilecekleri ve çiftliklerde destek çalışmaları yapmak üzere gençlerin işe alınmasının desteklenmesi amaçlanmaktadır. profesyonel geleceklerinin gelişimi için kırsal çevreler. Yardım, en fazla 6.000 Euro olmak üzere, akdedilen iş sözleşmesinin uygun giderlerinin en fazla yüzde 50’si olacaktır.

Danışman Jesús Julio Carnero’nun hatırlattığı gibi, 300 milyondan fazla bütçeye sahip olan ve 2023 yılına kadar yenilikçi önlemleri içeren Plan, “gençlerin sektörün öncüleri olmalarını ve kişisel ve profesyonel projelerini geliştirmek için Topluluğun kırsal ortamı.

beş yeni satır

Teknik yardım yardım önlemi.

Bölgesel Öncelikli Bir Birlik Kuruluşunun üyesi statüsü elde etmeye yönelik teşvik önlemi.

Ortak mülkiyet teşvik önlemi.

Tarım sektöründe uzmanlaşmış eğitim için destek.

Tarımsal faaliyete yaklaşım ölçüsü.

önlemlerin amacı

Tedbirlerden ilki olan teknik yardım yardımı, işletmelerin teknik, ekonomik ve mali durumlarının değerlendirilmesine imkan veren işletme çalışmalarının yürütülmesini desteklemeyi ve işletmelerin rekabet edebilirliğini ve yaşayabilirliğini artırmayı amaçlamaktadır. Yardımın miktarı, maksimum 5.000 Euro olmak üzere, çalışma maliyetlerinin %80’ine kadar olacaktır.

Önlemlerden ikincisi, gençlerin ve kadınların Castilla y Leon Öncelikli Tarım-Gıda Derneği Kuruluşuna (EAPr) üye olmalarını teşvik etmeyi, böylece kooperatifçiliği çiftliklerin rekabet edebilirliğini desteklemek ve çiftliklerin dünyadaki konumlarını güçlendirmek için bir formül olarak teşvik etmeyi amaçlamaktadır. besin zinciri. Yardım, gençlerin üyelik kazanmak için ödemeleri gereken sosyal sermayeye yapılan ekonomik katkıların %50’sini, maksimum 5.000 Euro’yu sübvanse ediyor.

5.000 Euro hibe

Ortak mülkiyeti teşvik etme önlemi, tarımsal faaliyetlere katılımlarının yasal ve ekonomik olarak tanınması yoluyla, tarımsal işletmelerde eşitliği teşvik etmeyi, kadınların çalışmalarını görünür kılmayı, kırsal alanlarda kadınların gerçek ve etkili eşitliğini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu yardım, bu çiftliklerin tarım şirketlerinin kurulması ve çiftliklere yapılan yatırımlar için yıllık çağrılarda hâlihazırda sahip oldukları ayrıcalıklı muameleden bağımsızdır. Yardım, genç bir çiftçinin veya çiftçinin ortak mülkiyetli bir çiftliğin sahibi statüsüne erişimi onaylandıktan sonra yapılacak tek bir ödemede 5.000 Euro’luk bir sübvansiyondan oluşuyor.

Tarım sektöründe uzmanlık eğitimine yönelik destek önlemi ile ilgili olarak, amacı, tarım sektöründeki profesyonellerin, kendi içinde geliştirmek istedikleri ekonomik olarak uygulanabilir bir proje veya kullanımlarıyla ilgili belirli konularda eğitimlerini teşvik etmektir. daha verimli, sürdürülebilir ve/veya rekabetçi hale getirmek. Verilen yardım, genç kişi başına en fazla 3.000 Euro olmak üzere, eğitimi almak için yapılan masrafların en fazla %80’i kadar olacaktır.

Son olarak, tarımsal faaliyete yaklaşım ölçüsü ile, gençlerin tarım sektörünün sunduğu girişimcilik olanaklarını ilk elden öğrenebilecekleri ve çiftliklerde destek çalışmaları yapmak üzere gençlerin işe alınmasının desteklenmesi amaçlanmaktadır. profesyonel geleceklerinin gelişimi için kırsal çevreler. Yardım, en fazla 6.000 Euro olmak üzere, akdedilen iş sözleşmesinin uygun giderlerinin en fazla %50’si olacaktır.