Kraliçe’den ödül kazandıran buluş! Bebeklerin uyku sorunu ortadan kalktı

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
2015 yılında hekim Nick Webb ve Matt Dyson, bebeklerin uyku sorununa karşı icat geliştirdi. Çok ilgi bakılırsan aygıt, girişimcilerine temmuz ayı içerisinde Kraliçe’den ödül kazandıracak.Matt Dyson, kayınbiraderi Nick Webb ve kurucu ortağı Matt Sparrow, 40’tan fazla ülkede satılan uyku yardımcısını geliştirdi. Dyson, aygıtı geliştirmeye başlamak için tasarım teknolojisi öğretmenliğini bıraktı. Buluşlarını piyasaya sürmek için kurucu ortak ve itfaiyeci Matt Sparrow ile bir arada çalıştıklarını deklare etti.

matt dyson

Hekim Webb “Kızımın arabası hareket etmeyi bıraktığında uyumasına yardımcı olmak için birinci eserimizi icat ettim.” tabirini kullandı.

rockit

53 yaşındaki Dyson, bunu “gerçek bir kasırga” ve “harika bir başarı” olarak nitelendirdi. Prototipi tasarlarken eski bir yazıcı motorunu kesimlere ayırdı ve bir “ilkel devre” olarak bildirdi.

Matt Dyson, kayınbiraderi Nick Webb

“EBEVEYNLERİN MUTSUZ VE YORGUN OLDUĞUNU FARK ETTİK”

Dyson, “Birkaç somunu ve cıvatayı mile bantladı ve akabinde bunu bebek otomobiline bantladı.” açıklamasında bulundu. Titreşim ve akustik mühendisliği geçmişine sahip olan Hekim Webb’in uyku yardımı fikrini bulduğunu, zira bir kahve ya da yemek için duramadığında ebeveynlerin mutsuz ve yorgun olduğunu fark ettiğini deklare etti. Bunu bütün ebeveynlerin yaşıyor olmasının da ilham kaynağı olduğunu deklare etti.
 
Üst