Kamuoyuna duyuru

semaver

Global Mod
Global Mod
Düşman değil, rakibiz. Adaleti bir arada getireceğiz.


Galatasaray Spor Kulübü olarak, “bir kulüp için ayrıcalık değil, herkes için adalet” arayışımızın hiç durmadan devam edeceğini bir sefer daha belirtmek isteriz.

Bu emelle dönem başından beri yeniden ettiğimiz bir tahlili tüm spor kamuoyuyla bir daha paylaşıyoruz:

Bu dönem oynanan, evvela birinci 5 sıradaki kadro, istenirse öteki tüm ekiplerin maçlarının tartışmalı imajları Kulüpler Birliği tarafınca belirlenmiş, memleketler arası toplulukta prestiji bilinen, kıymetli maçları yönetmiş yabancı hakemler tarafınca kurulan bir heyet tarafınca değerlendirilsin. Bu program, tüm durumlar ve bilgileriyla televizyonlarda yayınlansın.

Bu çalışmanın futbolseverlerin yanlış değerlendirdiği kararları görmesi ve gerçek biçimde bilgilenip, başındaki soru işaretlerini azaltması açısından büyük yarar sağlayacağına inanıyoruz. Bunun yanında hangi ekibin ne kadar kusura maruz kalıp, haksızlığa uğradığı ya da avantaj sağladığını göstermesi açısından da kıymetli bir milat olacağını düşünüyoruz.

Hepimiz vakit zaman, kulüplerimize olan sevgimiz yüzünden objektif bakış açımızı kaybediyor ve oluşan gerginliklerin bir kesimi oluyoruz. Bu gerginlikler üzerinden köpürtülmeye çalışılan düşmanlık ne futbolumuzun marka kıymetine ne de ortasında yaşadığımız toplumun özünde olan barış ve kardeşlik hissine katkı sağlıyor.

Başta “ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimiz” olmak üzere, Türk futbolunun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve şuurla, adalet için olan bu uğraşta bir ortaya gelmeye davet ediyoruz.

Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve düşmanlıkları birlikte önleyelim.

Galatasaray Spor Kulübü
 
Üst