Kabare sanatçısı “cinsiyet saçmalığından” rahatsız

Leila

Global Mod
Global Mod
Circus Krone’daki performans

Kabare sanatçısı Dieter Nuhr “cinsiyet saçmalığından” rahatsızDieter Nuhr Circus Krone’da: Komedyen, sahneye çıktığı sırada son nesil veganlar ve Alman medyası haberlerine karşı bir dizi yorumda bulundu.


Dieter Nuhr biletleri tükenen Circus Krone’da sahne alıyor. İklim değişikliği, Alman medyasında çıkan haberler ve son nesil gibi konularda her zamanki tartışmalı üslubuyla kendini ifade ediyor.
Kabare sanatçısı Dieter Nuhr, görüşleri ve esprileriyle yıllardır Alman izleyiciyi ikiye bölüyor. Münih’teki Circus Krone gösterisinde bu konuyu pek umursamadığını bir kez daha vurguladı. “Süddeutsche Zeitung”un (SZ) haberine göre komedyen bir kez daha sözünü sakınmadı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Diğer şeylerin yanı sıra Nuhr, Almanya’daki “cinsiyet saçmalığı” hakkındaki programı sırasında öfkeliydi. Nuhr, “Ben kesinlikle azınlık haklarından yanayım ama çoğunluk hala orada” dedi. Bahsettiği tek şey bu değil. Bisikletçiler ve veganlarla alay etmekten başka bir şeyi yoktu. Son nesli de dışarıda bırakmadı. “SZ” raporuna göre, birkaç dakika sonra iklim aktivistlerine can alıcı noktayı vurduğunda seyircilerde gerçek bir tezahürat patlamasına neden oldu.

Medya da iklim değişikliğiyle ilgili haber yapmaya gelince ağırlığının bir kısmını kaybetti. “Artık kimsenin hiçbir şeye inanmamasına şaşırmamalısınız” diye şikayet etti. İklim değişikliği her şeyin sorumlusu değil.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Ancak araştırmalar, insan kaynaklı iklim değişikliği nedeniyle dünya çapındaki sıcak hava dalgalarının halihazırda daha güçlü ve daha muhtemel hale geldiğini gösteriyor. Şiddetli yağış olaylarının neden olduğu küresel su baskınları ve orman yangınları da bu gelişmeye bağlı olarak daha sık meydana geliyor.

Ancak Nuhr bu gelişmenin durdurulamayacağına inanıyor. Bunda yalnızca Çin gibi ülkelerin etkisi var ve bunu kabul etmek zorundayız.

Haberler/jst/hub
 
Üst