İsmail Türüt İmamoğlu’na püskürdü: Dava açacağım!

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Karadeniz müziğinin sevilen sanatkarı İsmal Türüt, Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretinde çalan müziği duyar duymaz küplere bindi. Ünlü sanatçı, “Avukatımla görüştüm. Davamı açacağım. Telif hakkı denen bir şey vardır” dedi.

Konser için Zonguldak’a giden Karadeniz’in sevilen sanatkarı İsmail Türüt, 2014 yılında Ankara Belediye Lider Adayı Melih Gökçek’e yazdığı “Millet Seni Seviyor. İsmin da var markanda. Durmak yok yola devam, hükumet var arkanda” kelamlarının Ekrem İmamoğlu’na uyarlandığını söylemiş oldu. İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı Karadeniz ziyaretinde çaldığı müziğin sözlerinin “Millet seni seviyor. İsminde var markanda. Yürü liderim yürü, İstanbul var arkanda” biçiminde değiştirildiğini söyleyen Türüt, “Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. yıllar evvelinde tanıdığım birisi. Benim kesim kata külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla artık görüştüm davamı açacağım” tabirlerini kullandı.

İsmail Türüt

“BEN BUNA HÜRMET GÖSTERMEM”

Türüt, “Siyasetçilere seçim vakit içinderında bu biçimde kesimler yapılır. Bu hürmetim var ben de geçmişte yaptım. İstek üzerine partilere yaparsın, Başbakan’a yaparsın. Partilere yaparsın istek üzerine. Ben yıllar evvel Melih beyefendiye Ankara seçimlerinde bir modül yaptım. beraberinde bir dostluğum da var. Bu parçayı birileri birebir sözlerimi birebir biçimde Ekrem İmamoğlu’na uyarlamış. Bu olmaz. Ben buna hürmet göstermem. Asla. Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. yıllar evvelinde tanıdığım birisi. Benim modül kate külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla artık görüştüm davamı açacağım. Bunda ayıp ettiler. Modülümüzü alıp yapamazsınız. Kim yaptıysa çakamazsın çaldırmazsın. Bana soracaksın. Burada bir emek vardır. Telif hakkı denen bir şey vardır. Bana sorarsalar bir nezaketsizlik yapmam. Helali beğenilen olsun diyeceğim. bu biçimde bir şey yaptıysanız mahkemeye katlanacaksınız. Olmaz. bu biçimde bir problemimiz oldu. Artık avukatlara verdim görüşüyorlar. Benim kesimim diğerinin uydurmasıyla sahneye çıkamazsın. Dava açacağım katiyetle. Ekrem değil babamın çocuğu olsa tanımam. Yok bu biçimde bir şey.” halinde konuştu.