Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Hentbol Ekibi’nin gözü Avrupa kupalarında

Hasan

Member
AJANSSPOR – HABER

Hentbol Erkekler Muhteşem Lig’de gayret eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde üst sıralarda yer alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor. Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Savaş Yüksek, AA muhabirine, bu dönem takımlarına kattıkları yeni oyuncularıyla başarıyı yakalamak istediklerini söylemiş oldu.

“Hedefimiz; Avrupa kupasında gayret etmek”

Takımının ligde 2 yıldır gayret verdiğini anlatan Yüksek, bu dönem yeniledikleri takımla ligde en güzel yerlere gelmek istediklerini belirtti.

Güzel bir hazırlık devri geçirdiklerini aktaran Yüksek, şu biçimde konuştu:

“İki dönemdir Harika Lig’de uğraş ediyoruz. Geçen sene amacımız ligden düşmemekti, birinci 8’de bitirdik. Bu sene daha hoş bir takım kurduk ve maksadımız, başarabilirsek Avrupa kupasında çaba etmek. Geçen yılki takımımızdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu dönem eksik kalan yerlere daha düzgün oyuncular alarak döneme başladık. Yeterli desteklerle âlâ bir kadro olduğumuzu düşünüyorum. Kadroya gelenlerin birden fazla meslekli ve maksadı olan sportmenler, umarım onlarla istediğimiz gayeye ulaşırız.”

Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Yeni transferlerden ulusal hentbolcu Cemal Kütahya, amaçları ve hoş bir yapılanması bulunan gruba dahil olmanın memnunluğunu yaşadığını söylemiş oldu.

Takımdaki arkadaşlık ortamının epeyce âlâ olduğunu, bunun da gün geçtikçe alana yansıyacağını anlatan kaptan Cemal, “Bu sene play-off sistemi var. Olağan dönem bittikten daha sonra birinci 8 ekip kendi içinde play-off oynayacak. Onun için lig fazlaca uzun olacak. Kadro olarak gayemiz öncelikli olarak birinci 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım dönem sonunda Avrupa’ya giden ekiplerden biri de biz oluruz.” tabirlerini kullandı.

Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en üst sırada bitirmek”

Beykoz Belediyespor’dan transfer edilen kaleci Mehmet Emre de kadrodaki yardımlaşma ve arkadaşlığın en üst seviyede olduğunu belirtti.

Ligin argümanlı gruplarından biri olduklarını lisana getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu dönemin fazlaca güç olacağını düşünüyorum. Bu dönem 7-8 tane tezli olma eforu içerisine giren grup olduğunu görüyoruz. Biz de o gruplardan biriyiz. Gayemiz ligi en üst sırada bitirmek. Daha evvel Avrupa kupalarında oynadım. Geçen sene Beykoz Belediyespor’da gayret ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Muvaffakiyete aç kulüplerde gayret etmeyi epey seviyorum. Rakiplerimiz fazlaca şiddetli lakin biz de elimizden gelen en âlâ çabayı verip şayet başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”