Hande Doğandemir isyan etti! ‘Yeterince hoş değilsen linç ediliyorsun’

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Bir periyot kilo aldığı tarafındaki haberlerle isminden kelam ettiren oyuncu Hande Doğandemir, “standart hoşluk algısı” hakkında isyan etti. Ünlü oyuncu “Sırf üzerinden yarar elde etmek için dayatılan tüm algı biçimlerini hayli zalimce buluyorum.” dedi.

“Güneşi Beklerken”, “yaşamımın Aşkı”, “Kırmızı Oda” ve son olarak “Annemizi Saklarken” üzere başarılı üretimlerde rol alan Hande Doğandemir, geçtiğimiz günlerde “Gardırop Magazin” mecmuasına samimi açıklamalarda bulundu.

Hande Doğandemir

“ZAYIF VE HOŞ DEĞİLSEN LİNÇ EDİLİYORSUN!”

Bir periyot kilo aldığı tarafındaki haberlerle gündemden düşmeyen Doğandemir, sinema ve dizi dünyasında mecburî tutulan hoşluk algısı üzerine şu kelamları söylemiş oldu:

“Sırf üzerinden çıkar elde etmek için dayatılan tüm algı formlarını fazlaca zalimce buluyorum. Zayıf ve hoş olmanın ‘değerli’ olmakla eş tutulduğu bir tertipte yaşamak beni epeyce incitiyor. örneğin bir oyuncu olarak gereğince zayıf ve hoş değilsen, ne yeteneğinin ne yaptığın işlerin bir değeri oluyor. Bunu epeyce acımasız buluyorum. Kilo aldıysan ya da hayli zayıfsan, saçlarında beyazların var ise yahut cildin gereğince pürüzsüz değilse linç ediliyorsun.”

Hande Doğandemir Gardırop Magazin mecmuasına açıklamalarda bulundu