Galatasaray Üniversitesi 30 yaşında!

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Üniversitesi, kuruluşuna destek teşkil eden milletlerarası antlaşmanın 30. yılını düzenlediği bir gece ile kutladı.

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak ve Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Lideri Elif Uzuner’in konut sahipliğinde gerçekleşen gecenin konukları içinde Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. H. Murat Develioğlu, Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, eski liderlerimizden Faruk Süren, Galatasaray İlkokul Müdürü Ferda Önengüt Yapar, Taç Spor Lideri Polat Bengiserp, Galatasaraylılar Derneği Lideri Fidel Berber ve Galatasaray İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri İskender Çayla yer aldı.

Galatasaray Üniversitesi ve Mezunlar Derneği’nin tertibiyle gerçekleşen gecede öğretim üyeleri ve mezunlar bir ortaya geldi.

Üniversitenin birinci mezunlarından oluşan Müzikal ve Drama Kulübü aktiflikte bir konser verdi. Bu konser Çelik Kasapoğlu’nun müzik yöneticiliğinde ve Osman Ergül’ün koordinatörlüğünde gerçekleşti.

Gecenin sonunda sahneye gelen Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak, Müzikal ve Drama Kulübü ile aktiflikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinliğin akabinde Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, eski liderlerimizden Faruk Süren, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, “Ben de Galatasaray’ın mezunlarından biriyim. Ben lisesinden mezunum. Buralar bizim iftihar ettiğimiz yerler. Yangından daha sonra bu hale gelmesinde emeği geçenlere büyük teşekkür gönderiyorum. Galatasaray’a yakışır biçimde oldu. Yüzseneler uzunluğu Galatasaray’a hizmet edecek epey itibarlı bir yer. Bu toplantının burada olması ayrıyeten değer arz ediyor. Galatasaray Spor Kulübü, bir eğitim yuvasından neşet etmiş bir spor kulübü. ötürüsıyla topluluğun büyüklüğü, futbol ekibinin büyüklüğüyle eş paha. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Coşkun Kırca ve Ethem Tolga’nın büyük emeği var. her insanın katkısı var. Biz de iş adamı olarak katkılar verdik buradaki inşaat müddetince. Galatasaray’a her şeyimizi borçlu olduğumuz için Galatasaray kurumlarının da hizmete gereksinimi olduğu vakit her vakit varız ve olmaya da devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü eski lideri Faruk Süren ise şunları söylemiş oldu:
“İftihar edilecek, onur duyulacak bir şey. 30 sene önceyi de hatırlıyorum. Burada emeği geçen merhum Coşkun Kırca, Yiğit Tahsin Okur, İnan Kıraç Beyefendi hayli değerli bir ara kat etti. Devletler ortası bir mutabakat yapılmış değiştirmek de pek mümkün değil. Fransız Devleti ve Türk Devleti’nin değerli eğitime büyük katkısı… Çok yüksek düzeyde bir eğitim veriliyor, yüksek düzeyde talebeleri var. Kaç senelera diyelim. İnşallah 50. yılını da birlikte kutlayabiliriz.”

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak da “Galatasaray Üniversitesi, 500 yılı aşan bir eğitim öğretim geleneğinin son kademesi. Bugün, Galatasaray Üniversitesi’nin kuruluşuna destek teşkil eden milletler ortası muahedenin 30. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında mezunlarımızla bir ortadayız. Etkinliklerimiz cuma günü düzenlenecek panellerle devam edecek.” dedi.