Freddie Mercury’nin mülkü 40 milyon sterline açık artırmada satıldı

Leila

Global Mod
Global Mod
Bıyık tarağı ve kanatlar

Freddie Mercury’nin mülkü Londra’da açık artırmada 40 milyon £’a satıldıFreddie Mercury’nin “Magic” turnesi sırasında taktığı imza tacı, Sotheby’s müzayede salonlarında sergilendi.

© Kaynak: Kirsty Wigglesworth/AP/dpa


Makaleyi dinle • 2 dakika


Queen’in şarkıcısı Freedy Mercury’nin mülkü Londra’da açık artırmayla satıldı. Mercury’nin uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı, Kraliçe şarkıcının malikanesinden kefaletle ayrıldı. Özellikle Mercury’nin “Bohemian Rapsody” şarkısının sözlerini bestelediği bir kağıt parçası gurur verici bir meblağa ulaştı. Ancak özel mülkiyetinin dağılmasından herkes hoşlanmaz.
Londra. Efsanevi İngiliz rock şarkıcısı Freddie Mercury’nin mirası, birkaç gün süren müzayedede toplam 40 milyon pound (46,58 milyon euro) kazandı. Müzayede evi Sotheby’s Cuma günü Londra’da yaptığı duyuruda, 1.406 lotun tamamının satıldığını ve neredeyse hepsi için maksimum tahmini değerden fazlasının ödendiğini duyurdu. Örneğin, Mercury’nin bıyık tarağı yalnızca 152.000 pounda düştü; daha önce 400 pound olarak değerlendirilmişti.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Birkaç gün süren müzayedede en pahalı tek parça, 1991 yılında ölen Queen’in solistinin üzerinde rock klasiği “Bohemian Rhapsody” ve daha birçok şarkıyı bestelediği Yamaha G2 Baby Grand bebek kuyruklu piyanosu (1,74 milyon pound) oldu. Ancak bu durumda en yüksek teklif orijinal tahminin altında kaldı. Mercury’nin “Bohemian Rhapsody” şarkısının el yazısıyla yazdığı taslak sözlerinin yer aldığı not 1,38 milyon £’a ulaştı.

Eşyalar Mercury’nin Batı Londra’daki özel evi Garden Lodge’dan geldi. Şarkıcı bu işi, artık neredeyse her şeyden ayrılan uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı Mary Austin’e (72) bıraktı. Gelirlerin bir kısmı hayır kurumlarına gitmeli.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Ancak müzayede konusunda herkes coşkulu değildi: Queen gitaristi Brian May (76), “en mahrem kişisel eşyaların ve yazıların” çekicin altına gireceği ve “sonsuza kadar dağılacağı” gerçeğini eleştirdi.

Haberler
 
Üst