Engelli torunu için 74 yaşında alana indi, izleyenleri hayran bıraktı

Hasan

Member
74 yaşındaki Taha Akgül, işitme engelli torunu Naile Akgül için voleybol alanına indi. Torununu rahat hissettirmek ve kursa adapte olmasını sağlamak için kendisiyle voleybol oynadı, idman yaptı. İzleyenleri kendisine hayran bırakan Yılmaz Akgül, voleybola başlama macerasını İhlas Haber Ajansı muhabirine anlattı.

Daha evvel voleybol oynamadığını belirten Akgül, “Elim yakışıyor. Ne derlerse yapıyorum. Dört dörtlük olmasa da yakınına ulaşıyorum” sözünü kullandı.

Oğlunun ve gelinin engelli olduğunu ve torununda da işitme pürüzü olduğunu kaydeden Akgül, torununu adapte etmek için alana girdiğini kaydetti.

“Torunum için ne gerekiyorsa yaparız, benim yorgunluğum yok”

Voleybolu da basketbolu ve futbolu sevdiğinin altını çizen Akgül, “Köydeyken harman yerine çıkarken Yılmaz amca geliyor derlerdi. Kaleden kaleye gol atardık. Öyleydik. Amcanızda her şey var. Avcılık, tamircilik spor ne isterseniz var. Meskende, 3 erkek çocuğum ve gelinim engelli. Mevlam onların gücünü bize veriyor. Allah’tan gelen bir şey. Biz de sabredeceğiz. Bunları yetiştirerek topluma kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

Gelecekte voleybol grubuna girmek üzere bir planı olup olmadığını yanıtlayan Akgül, “Torunum için ne gerekiyorsa yaparız. Ne kadar götürebilirsek. Benim bir yorgunluğum yok” diye konuştu.

“İnanılmaz derecede muvaffakiyet gösterdi”

Elmadağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün Fahri Antrenörü Gökhan Biçici ise, “Yılmaz amca biz idmandayken geldi ve özel torununun olduğunu söylemiş oldu. Öteki branşlara gittiğini ancak birtakım branşlara uygun olmadığını, birtakım branşları da torununun istemediğini söylemiş oldu. Biz kabul ettik. Özel öğrenci olması bizi biraz daha kabul etmeye itti. Birkaç hafta daha sonra da Yılmaz amca da torununa ahenk kademesinde yardımcı olmak için alana girdi ve birkaç hareket yaptı. Baktık Yılmaz amcada da voleybola bir yatkınlık var. Alanlarla ilgili çalışmalar yaparken onun da olmasını istedik. Bir anda ilgimizi çekti ve inanılmaz derecede muvaffakiyet gösterdi” sözlerini kullandı.

İlçe Spor Müdürü İbrahim Tekiner ve İlçe Kaymakamı Alper Tanrısever’in spor konusunda kendilerini desteklediklerini söyleyen Biçici, Elmadağlı ailelere özel olarak teşekkür etti.

Antrenör Hilal Önay da Yılmaz Akgül’ün kendileri için ‘süper oyuncu’ olduğunu belirterek, “(Torunu) Naile ile birlikte geldiler. Naile özel eğitim bakılırsan, işitme pürüzü olan bir öğrencimiz. Birinci başlarda zorlandı bu hususta lakin yavaş desteklerimizle alıştı. Dedesi Yılmaz amca da bizle birlikte” dedi.

İHA