Engelli anne kızlarıyla hayat buluyor!

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Düzce’de yaşayan 35 yaşındaki Nagehan Özay, sol eli ile sağ kolunun tarım aletine sıkışması kararı engelli kaldı. Özay, eşini kaybettikten daha sonra kızları yardımıyla hayata tutunuyor.

Düzce’de yaklaşık 18 yıl önce babasına ilişkin mısır tarlasında silaj makinesine sol eli ile sağ kolu sıkışan Nagehan Özay engelledi kaldı. Kızlarıyla birlikte yaşayan Özay, 1,5 yıl evvel de eşini, gebeyken kalp krizi kararı kaybetti. Eşinin vefatının akabinde büyük ıstırap duyan Özay, yaşama küsmeyerek 9 ve 1,5 yaşındaki kızlarının sevgisiyle hayata tutundu. Eşinden kalan maaşla geçinen ve pürüzüne karşın kendisinin ve çocuklarının gereksinimlerini nazarann Özay, yaşadığı zorlukları kızlarına olan sevgisiyle aşıyor. Öte yandan Özay fedakarlığı ve azmiyle etrafındakilerin takdirini topluyor.

Nagehan Özay ve kızları

“ÇOCUKLAR BENİM HER ŞEYİM”

“Onlar olmasa konutumun sevinci olmaz” diyen Özay hislerini şu sözlerle tabir ediyor:

“Küçük çocuğum benimle akşama kadar meskende, öbür çocuğum okula gidiyor. Hayat hoş, memnunuz. Komşum var, bana çocuk bakma ve yemek yapma konusunda zorlandığımda yardımcı oluyor. Belediyenin toplumsal hizmetlerinden ve çeşitli kuruluşlardan çocuklarım için yardım alıyorum. ‘Okul desteği’ ismi altında takviyeler geliyor, devletimizden Allah razı olsun.”

Yaklaşık 18 yıl evvel geçirdiği kaza kararı engelli kalan Özay kızlarıyla hayat buluyor

Bunun yanı sıra anneliğin şanlı bir his olduğunu belirten Özay, bütün annelerin anneler gününü kutlayarak, “Annelik her şeye paha. Kendinden daha hayli çocuklarını düşünüyorsun. Çocuk hasta olduğunda başında bekliyorsun. Çok tatlı telaşlar bunlar. Çocuklarım beni hayata bağlıyor. Eşimi kaybettikten daha sonra küçük kızım teselli oldu. Beşerler engelliyim diye üzülmesinler, Rabbim onun kolaylığını veriyor. Bir biçimde hayata bağlansınlar. Ailesiyle yahut çocuklarıyla beşerler bir biçimde hayata tutunsun. Hayata küsmeye hiç gerek yok” halinde konuştu.