Dünyaca ünlü rock kümesi Deep Purple İstanbul’a geliyor!

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Müzik listelerinin kült isimlerinden olan rock kümesi Deep Purple, 25 Mayıs’ta İstanbul’a geliyor. Haberi veren kümenin solisti Ian Gillan çıktıkları turne hakkında konuşurken, Türkiye’yi nasıl hatırladığını anlattı.

Dünyaca ünlü rock müziğin kült kesimlerini oluşturan Deep Purple İstanbul’a geliyor. Turnelerinin bir durağı olan Türkiye hakkında gazetelere röportaj veren gurubun solisti Ian Gillan, samimiyet dolu konuşmasıyla herkesi etkilemeyi başardı.

deep purple

“ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK”

1968 yılında daha başlarken daima üye değiştiren küme, geçen 54 yılda ayrılmalar, barışmalar, geri dönmeler gördü. Bu hareketlilik hakkında Ian “Bugünün bilakis, bizim neslin müzisyenleri orkestra, ortaçağ, opera, kilise müziği, caz, folk, soul ve blues üzere birbirine benzemeyen, farklı şeylere sahipti. Her birimiz, kendi tarzımızı ve tutkumuzu yansıttığımız üsluplarımızı getirdik kümeye. Birbirimizden hayli şey öğrendik. Ve her anını fazlaca sevdik. Hoş vakit içinderdı…” açıklamasında bulundu. Müzikalitenin değişmediğini vurgulayan solist Ian Gillan, erken yaşta profesyonelleştiklerini belirtti.

deep purple

“GEÇMİŞ yine TIPKI TADI VERMİYOR”

yine geri dönse tıpkı olayları yaşamanın tercihi olmadığını belirtirken “Sevdiğim yahut unutulmaz tecrübeler yaşadığım hiç bir yer, daha sonra oraya tekrar döndüğümde tıpkı tadı vermiyor. Hayal kırıklığına uğramak istemediğim için de tercih etmem. Hayat şimdiye kadar daima süratli tren kıvamında geçti. Bundan daha sonrası eskisi kadar büyük bir paket olmasa da, bir daha de ileriye bakıyorum. Eskileri yâd etme vakti gelecek elbette, bu biçimde sana daha uygun bir yanıtım olabilir.” biçiminde durumu açılığa kavuşturdu.

deep purple istanbul konseri

“İSTANBUL COŞKULU”

İş daha sonrası toplumsallaşmayı bıraktıklarını söz eden Gillan, Ukrayna savaşı için üzgün olduklarını da belirtti. Daha evvel de Türkiye’ye gelen Deep Purple kümesi İstanbul’u coşkulu seyicsiyle hatırladığı şu sözlerle ifade etti: “İstanbul izleyicisi coşkulu! Dünyanın geri kalanından epeyce daha coşkulu birebir vakitte. Tıpkı Roma ve Buenos Aires izleyicisi üzere. Hâlâ kulaklarım çınlıyor! Konser heyecanının yanı sıra, mutfak lezzetlerini de dört gözle bekliyorum. Hatta şu anda sorularınıza karşılık verirken fonda Türk müzikleri çalıyorum.”