Canlı kayıttaki tüm gelişmeler – 22.000’den fazla ölü

Leila

Global Mod
Global Mod
Depremden sonra Suriye’de 5,3 milyona kadar insan evsiz kaldı – toplamda 23.000’den fazla ölüm

20.000’den fazla insanın hayatını kaybettiği yıkıcı depremden dört gün sonra, Türkiye’deki kurtarma ekipleri dramatik bir dizi kurtarma operasyonu gerçekleştirdi ve bazıları neredeyse hiç zarar görmemiş birkaç kişiyi enkazdan kaldırdı.

© Kaynak: İsmail Coşkun/İHA/dpa

Pazartesi günü Türkiye ve Suriye’de meydana gelen iki şiddetli deprem sonucunda binlerce kişi öldü, on binlerce kişi yaralandı. Birçok ülke şimdiden yardım teklif etti. Tüm gelişmeleri canlı blogumuzdan takip edin.

Pazartesi sabahı Türkiye-Suriye sınır bölgesinde şiddetli bir deprem oldu, ardından öğle saatlerinde bir şiddetli deprem daha oldu. Ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor – 13 milyondan fazla insan büyük sarsıntılardan etkileniyor. Zaman ve soğuk, hayatta kalanları aramayı giderek zorlaştırıyor. Her iki ülkeden gelen görüntüler de yıkımın boyutunu gözler önüne serdi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Türkiye ve Suriye’de deprem: Canlı blogda güncel gelişmeleri buradan takip edin

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Tickaroo GmbH, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Başkent Radarı

Berlin hükümet bölgesinden kişisel izlenimler ve geçmişler. Her Salı, Perşembe ve Cumartesi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

İlk belirlemelere göre, 7.4 büyüklüğündeki ilk depremin merkez üssü Suriye sınırına yakın Kahramanmaraş ilindeydi. Kısa bir süre sonra Gaziantep ilinde 6.6 büyüklüğünde bir deprem daha ölçüldü.

Devlet haber ajansı Sana’ya göre, Suriye’de çok sayıda şehirde binalar çöktü. Kurtarma ekipleri gece ve şafak vakti insanları enkazdan çıkarmaya çalıştı. Ulusal Deprem Merkezi başkanı Raed Ahmed Sana’ya göre bunun 1995’ten beri Suriye’deki en şiddetli deprem olduğunu söyledi. Devlet Başkanı Beşar Esad kabinesini acil bir toplantıya çağırdı. Videolar, diğer şeylerin yanı sıra İdlib vilayetinden moloz dağlarını ve bazen tüm sıra evlerin yıkıldığını gösteriyordu.

Haberler/sic/dpa