Çağdaş Atan: Umarım bildiri yerine ulaştırılmıştır (Alanyaspor – Kayserispor)

Hasan

Member
Kayserispor’un bugüne kadar kamuoyunun beklentilerinin üzerinde bir futbol oynadığını söz eden Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, Ligde güzel bir puan kazandık. Güzel futbol oynadık. Biz istiyoruz ki maçları ve puanları saha içerisinde kazandığımız üzere saha içerisinde kaybedelim. Evet bugün Alanyaspor’a maçı kaybettik, rakibimizi tebrik ederiz ancak nasıl kaybettik bunları da konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Bence hiç hak etmediğimiz bir sonuç. Maçın başındaki Candeias’ın durumu dışında durum vermeden, fazlaca fazla kırılma anının yaşandığı bir maçtı. Hatta konumları saymak istiyorum. Cardoso ile birinci yarıda kaleciyle baş başa kaldığımız konumda yapmış olduğumuz tercih yanlışı, daha sonra Mensah’ın Furkan’dan kazandığı toptan daha sonraki faul durumu, goldilk evvelki faul durumu, 2-1’den daha sonra Emrah’ın yapmış olduğu tercih, 3-1’deki penaltı durumu, Bilal’in kurtardığı penaltıdaki konum, Cardoso ile Fer gayretinde Cardoso’ya gelen darbe. Maçı bu türlü kaybettiğimizi düşünüyorum sözlerini kullandı.

UMARIM BİLDİRİ YERİNE ULAŞTIRILMIŞTIR

Karşılaşmada hayli yeterli oynadıklarını belirten Atan, Bence rakibe 90 dakika boyunca saha ortasında epeyce acı çektirdik. Yüksek şiddetli preslerle, epey top kazanıp gol durumlarına girdik. Fazla konum vermedik lakin kaybettik. Sözümün başında söylemiş olduğim üzere biz bu puanları sahanın içerisinde kazanıp sahanın içerisinde kaybetmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki bu hafta içerisinde tam emin olmamakla birlikte, herbiçimde birinci sefer dönemin ortasında bir kadronun 3 puanı silindi. Sahanın haricinde kaybettiğimiz 3 puanlar nitekim bizi fazlaca üzüyor. Dönem başından beri fazlaca ileti verdik; eski liderimiz, şimdiki liderimiz, kentin ileri gelen büyükleri fazlaca dayanak oldular, çabalıyorlar. Onlara müteşekkirim sahiden lakin demek ki bildirilerimiz tam yerine ulaşmamış. Şu an ortada sürdürülebilir bir yapıya ulaşmamış bir Kayserispor var üzere gözüküyor. Bu durum bugüne kadar kulüple, teknik takımla, futbolcularla, taraftarlarla, çalışanla bir arada birleşmiş bir Kayserispor’un ilerleyişini zorlaştıracakmış üzere görünüyor, bizimde ilerleyişimizi zorlaştıracak üzere gözüküyor. Bence önümüzde bir haftalık süreç var. Sözlerimi dikkatle seçmeye çalıştım. Umarım ileti yerine ulaştırılmıştır. Son olarak şunu da söylemek istiyorum. Oyuncularıma maçtan öncede söylemiş oldum. Hakikaten çelik gibiler. Sorunlarla karşılaştılar, zorluklarla karşılaştılar ancak hiç bir vakit idman yapmaktan, çalışmaktan, maçta âlâ oynamaktan vazgeçmediler. Onlarla gurur duyuyorum ancak Kayserispor’un bir an evvel sürdürülebilir, sağlıklı bir ortama yinedan kavuşması gerekiyor. Yoksa hem bizim tıpkı vakitte kulübün ilerlemesini, tünelin sonunu görmesini zorlaştırıyor diye konuştu.

DHA