Berlin’de Kral Charles: Yüzlerce kişi Brandenburg Kapısı’nın önünde kraliyet ailesini bekliyor – sadece Bayan Winterbottom “Üzgünüm Charlie” diyor

Leila

Global Mod
Global Mod
“Bu eşsiz bir fırsat”

Yüzlerce kişi Brandenburg Kapısı’nın önünde kraliyet ailesini bekliyor – sadece Bayan Winterbottom “Üzgünüm Charlie” diyor.

İngiliz Kralı III. Charles Almanya’yı ziyaret etmeden önce çok sayıda insan Brandenburg Kapısı’nda kabul edilmeyi bekliyor. İngiliz kralı ve kraliçesi, Mayıs 2023’teki taç giyme töreninden önce bile üç günlüğüne Almanya’yı ziyaret ediyor.

© Kaynak: Michael Kappeler/dpa

Charles III hala ve eşi Camilla Berlin’e inmedi bile. Bununla birlikte, daha sonra hükümdarı bir an önce görebilmek için yüzlerce insan Çarşamba günü erken saatlerde Brandenburg Kapısı’nın önünde toplanıyor. Bazıları da kraliyet çiftine çiçek vermek ister, ancak Büyük Britanya’dan gelen bir turist yeni devlet başkanıyla pek ilgilenmez.

Hannah Scheiwe

Berlin. İngiliz Kralı III. Charles’ın gelişinden saatler önce. ve eşi Camilla Berlin’de, İngiliz Kraliyet ailesinin çok sayıda hayranı Çarşamba sabahı Brandenburg Kapısı’nda toplandı. Kendi ifadelerine göre, ilk bekleyenler sabah 7’den çok önce Pariser Platz’daki bariyerlerde göründüler. planlanandan daha geç.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

+++ Canlı blog: Kral Charles III. ve Camilla Almanya’ya resmi bir ziyarette +++

Bazı ziyaretçilerin yanlarında İngiliz bayrakları veya bayrakları vardı ve saat 15.00 civarında Brandenburg Kapısı önünde askeri törenle karşılanacak olan kraliyet çiftini bir an önce görmek için sabırsızlanıyorlardı. Yazı işleri ağı Almanya (Haberler) bunlardan bazılarıyla konuştu.

Charles’ın yurtdışındaki ilk seyahatinden bir fotoğraf – Peter-Michael Bauer’in hedefi bu

Potsdam'dan Peter-Michael Bauers (81), Charles'ın fotoğrafını çekmek istiyor.

Potsdam'dan Peter-Michael Bauers (81), Charles'ın fotoğrafını çekmek istiyor.

Potsdam’dan Peter-Michael Bauers (81), Charles’ın fotoğrafını çekmek istiyor.

© Kaynak: Nils Weinert

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Sıradaki ilk kişi oydu: Potsdam’dan 81 yaşındaki Peter-Michael Bauers, Kral Charles’ın ziyaretine iyi hazırlanmış. “Ön sırada olmak ve Charles ile Camilla’nın fotoğraflarını çekmek isterdim,” diyor Haberler’ye, güneş gözlüğü takmış, kamera boynunda.

Kral Charles III Berlin’de: Sabahın erken saatlerinden beri bekliyor

İngiliz Kralı III. yurtdışındaki ilk seyahatinde Federal Cumhuriyeti görevde ziyaret eder.

© Kaynak: Haberler

Ayrıca yanında durmak için küçük bir taburesi var. “Ve arada oturabilmek için” diye açıklıyor. Eski bir fotoğrafçı numarası. Kraliyet ailesini ziyareti sırasında oraya ilk kez canlı gelmiyor: “2009’da Potsdam’da Prens Charles’ı gördüm ve fotoğrafladım” diyor. Birkaç yıl önce Potsdam’da Kraliçe’yi de görmüştü. “Sanssouci bölgesine gitmek için bir çitin üzerinden tırmandım” diyor gülerek. Daha sonra Kraliçe’nin çektiği fotoğrafları kraliyet ailesine gönderdi. “Ve sonra bir teşekkür mektubu bile aldım.” Ancak fotoğrafçılık onun sadece hobisi – emekli olmadan önce Potsdam’da bir cerrahtı.

İngiliz tarihini canlı yaşayın

Berlinli öğretmen Arlete von Kries.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Berlinli öğretmen Arlete von Kries, bazı öğrencileriyle birlikte Charles’ı ziyarete geldi. “Onunla şahsen tanışmayı ve onu öğrencilerime tanıtmayı ya da en azından onlara bir deneyim yaşatmayı dört gözle bekliyorum” diyor.

Von Kries, aralarında Ukrayna’dan gelen birçok mültecinin de bulunduğu, Almanya’ya yeni gelen genç insanlar için bir karşılama dersi veriyor. “İngiliz tarihini canlı deneyimleyebildiği” için mutlu – ve ayrıca kralla el sıkışmayı umuyor: “Bu aslında protokole aykırı olsa bile.” Bu vesileyle, Berliner’in ayrıca süslerle süslenmiş parlak bir şapkası var. “Bunu bugün şapkasız asla yapmam” diyor.

“Bu benim için bulunmaz bir fırsat”

Arjantin'den Juan Ignacio.

Arjantin'den Juan Ignacio.

Arjantin’den Juan Ignacio.

Juan Ignacio, Kraliyet ailesine bir göz atmayı umuyor. 26 yaşındaki Arjantinli, ancak şu anda burslu olarak Berlin’de. “Bu, Charles’ı görmem için eşsiz bir fırsat.” Kendi ülkesinde pek çok kraliyet hayranı var ama bunun Avrupa’nın her yerinde böyle olmadığını biliyor.

Kraliçe bayrağı ve çiçeklerle

Berlin'den Eva.

Berlin'den Eva.

Berlin’den Eva.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Üzerinde Kraliçe’nin fotoğrafı olan bir İngiliz bayrağını gururla taşıyor ve Berliner Ewa’nın (39) yanında Charles ve Camilla’ya vermek istediği bir buket çiçek var. “Ben kraliyet ailesinin hayranıyım,” diyor sesinde gururla. Bu onun ilk kraliyet ziyareti değil, aynı zamanda İngiliz kralının henüz bir prens olduğu dönemdeki evine de seyahat etti. “Kraliçe hayattayken Jübile’deydim” diyor. “Öldüğünde ben de oradaydım. Tabutunun başında vedalaşıyordum.”

Prens William’ın eşi Kate, Kraliçe’nin ölümünden beri en sevdiği kraliyet ailesi üyesi olmuştur. Ama belli ki Charles ve Camilla’dan da hoşlanıyor. Gerçekten bir görüşme olması durumunda, zaten bir cümle hazırlamıştır: “Majesteleri, sizden memnunuz.” Almanca: “Majesteleri, sizinle mutluyuz.”

İngiliz tesadüfi konuk

Londra'dan Melinda Winterbottom.

Londra'dan Melinda Winterbottom.

Londra’dan Melinda Winterbottom.

Charles’ın ziyaretine ve çok sayıda ziyaretçiye şaşırıyor: Londra’dan Melinda Winterbottom (68) şu anda kızıyla birlikte turist olarak Berlin’de ve İngiliz kralının Çarşamba günü burada olduğunu bile bilmiyor. Resepsiyondan birkaç saat önce, “Kralın Fransa’ya gitmek istediğini biliyordum, bu daha sonra iptal edildi, ancak bugün burada olduğundan değil” diyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Bu yüzden o ve kızı gösteriyi beklemek istemiyorlar. Kökenine rağmen, kralı canlı olarak hiç görmedi: “Onunla hiç şahsen tanışmadım” diyor ve gülerek ekliyor: “Onunla süpermarkette tanışmıyorsun.” Ama Prenses Anne onu daha önce görmüştü. “O muhteşem. Kraliçe olmalı” diyor. Burada kendisini bekleyebilir ama Charles’ı bekleyemez. “Müzelere ve diğer şeylere bakmak istiyoruz” diyor, “üzgünüm Charlie, beklemeyeceğiz!”

İngiliz hediyelik eşyası yok

Brandenburg Kapısı’ndan pek de uzak olmayan Madame Tussauds hediyelik eşya dükkanında neredeyse her şey her zamanki gibi gidiyor. Charity Kariuki-Zeilinger, “Aslında her zamanki kadar çok insan var” diyor. Ve bu, kapsamlı engellere rağmen, mağazaya erişim hala ücretsizdir. “Ama insanlar bayrak gibi İngiliz hediyelik eşyalarını istiyor” diye devam ediyor. Ne yazık ki, bunu ilgili taraflara sunamadılar. Tezgahtar, “Her devlet ziyaretinde ülkeden hediyelik eşya alamıyoruz” diyor.

Çarşamba günü yaklaşık 900, Perşembe günü yaklaşık 1100 polis görev yapıyor. Pariser Platz ve Brandenburg Kapısı çevresi geniş bir alana kordon altına alındı. Bazı bisikletçiler ve sürücüler, yapmaları gereken dolambaçlı yollara şaşırıyor ve merak ediyor.

dpa malzeme ile