Avustralya: TV kanalı siyasetçinin fotoğrafını tahrif etti

Leila

Global Mod
Global Mod
Suçlu yapay zeka mı?

Avustralya TV kanalı siyasetçinin fotoğrafını çarpıttı: Göğüsleri aniden büyüdü

Georgie Purcell, Avustralya'nın Victoria Parlamentosunda oturuyor. (arşiv fotoğrafı)

© Kaynak: resim ittifakı / dpa

Makaleyi dinle • 1 dakika

Avustralyalı bir yayıncı, bir milletvekilinin göğüslerini ve üstünü fotomontajla değiştiriyor. Genç siyasetçi uzun süredir siyasette cinselleşmeye karşı mücadele ediyor.

Avustralya'da Nine News haber kanalı bir kadın milletvekilinin fotoğrafını manipüle etti. BBC'nin ve diğerlerinin bildirdiği gibi, bir fotomontajda politikacı Georgie Purcell'in birdenbire daha büyük göğüsleri ve kısa bir üstü vardı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Purcell, kısa mesaj servisi X (eski adıyla Twitter) üzerinden olaya ilişkin şu sözlerle yorum yaptı: “Dün çok şey yaşadım. Ancak vücudumun ve kıyafetimin bir medya şirketi tarafından photoshoplanmasını asla beklemiyordum” dedi 31 yaşındaki oyuncu.

TV kanalı Photoshop'u suçluyor

Nine News, Purcell'in Victoria eyalet hükümetinin ördek avı yasağını reddetmesine yönelik eleştirisini bildirdi ve milletvekilinin üzerinde oynanmış fotoğrafını gösterdi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Yayıncı daha sonra özür diledi ve suçun “Photoshop aracılığıyla otomasyon” olduğunu iddia etti. “Her zamanki gibi resim bizim spesifikasyonlarımıza göre yeniden boyutlandırıldı. Bu süreçte Photoshop'un otomasyonu orijinaliyle eşleşmeyen bir görüntü oluşturdu” dedi Melbourne'deki Nine News başkanı Hugh Nailon. Görüntüleri artırmak için yapay zekayı kullanan bir araçtan bahsediyordu.

Purcell, Victoria eyalet parlamentosundaki en genç kadın ve daha önce kadınların Avustralya siyasetinde karşılaştığı “sürekli cinselleştirme ve nesneleştirmeye” dikkat çekmişti. Purcell, “Son 24 saatte benim başıma gelenler, bir erkek politikacının başına asla gelmeyecek şeylerdir” dedi.

Haberler/cb