Avrupa’da 4 madalya kazanan judocularımızdan açıklamalar

semaver

Global Mod
Global Mod
Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da düzenlenen Avrupa Açık Judo karşılaşmalarında 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan kulübümüzün atletlerinden Gül Mukadderat Şentürk, Ebru Şahin, Hasret Bozkurt ve Minel Akdeniz ile Galatasaray Judo A Ekip Antrenörü ve A Ulusal Grup Başantrenörü Ercan Çakıroğlu, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu.

“HEP TEPEDE KALMAK İSTİYORUZ”

Avrupa Açık Judo karşılaşmalarını pahalandıran antrenörümüz Ercan Çakıroğlu, şunları söylemiş oldu:

“Sıralamayı Türk ulusal grubu olarak 26 ülke içinden birinci bitirdik. Hem madalya birebir vakitte puan olarak düzgün derecelerle ayrıldık. Sahiden kıymetli muvaffakiyetler. Amacımız de bu türlü dorukta kalarak 2024’e muvaffakiyetle yürümek. Galatasaray olarak farklı kilolarda 4 sporcuyu göndermeyi hedefliyoruz. Atletlerimizle gurur duyuyorum. Buralara bu imkanlarla gelen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bütün topluluğumuza güzel olsun. Biz daima tepede kalmak istiyoruz. Onun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Çakıroğlu, 48 kiloda hem altın birebir vakitte gümüş madalyayı kazanan atletlerimiz hakkında ise “Gül Yazgı 1996 doğumlu, Ebru ile 4 yaş var içinde. İkisi de her güne gayeleri doğrultusunda başlıyorlar. Şampiyonlukları yakalıyorlar, kalitelerini ortaya koyuyorlar. Bunlar hayli kıymetli bizim için. Daima kendilerini güncelliyorlar. Olimpiyat yarışlarına bir kişi gidiyor. Minder haricindeki ilgilerinden de ben antrenör olarak epeyce mutluyum. Bu esasen sonuçlara da yansıyor.” dedi.

“TÜRK BAYRAĞINI KALBİMİZDE TAŞIYORUZ”

48 kiloda ülkemize altın madalya kazandırarak büyük bir muvaffakiyete imza atan Gül Baht Şentürk,

“2024 PARİS OLİMPİYATLARI’NA KATILARAK ALTIN MADALYAYI ALMAK İSTİYORUM”

48 kiloda gümüş madalyanın sahibi olan Ebru Şahin de kelamlarını şöyleki sürdürdü:

Başka iki kümeden çıkarak finalde Gül Mukadderat ile karşılaştık. Tıpkı kategoride yarışan oyuncuların karşılaşabileceği durumlar. İkimiz de rakiplerimizi yenerek finalde karşılaşmış olduk. Altın madalya bir daha bize geldi.

2024 Paris Olimpiyatları’na katılarak altın madalyayı almak istiyorum. Olimpiyat için hazırlıklarımızı devam ettiriyoruz. Önümüzde bir Polonya turnuvası var.”

“SEZONA MADALYA İLE BAŞLADIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

70 kiloda ikinci bronz madalyayı kazandıran Minel Akdeniz de “Bizim için her madalya, kazandığımız her muvaffakiyet epeyce kıymetli. Zira fazlaca emek veriyoruz, epeyce uğraş sarf ediyoruz. Hem ruhsal hem fizikî olarak daima canlı durmamız gerekiyor. Döneme madalya ile başladığımız için epey memnunum.” sözlerini kullandı.

57 kiloda bronz madalya kazanan Hasret Bozkurt, “Ben yarı finalde bir düşüş yaşadım. 3 saniye kala yenilmiştim. Üçüncü oldum. Kulübümüz ismine büyük bir muvaffakiyet. Türkiye ismine 9 madalya alandan biri de benim. Çok memnunum.” dedi.