Asaja, sürü defterlerinde kayıtlı olmayan ineklerden elde edilen etlerin “daha kötü kalitede” olduğunu belirttiği için Morán’ın sözlerini eleştiriyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Tarım örgütü Asaja, bu Salı günü Leon İl Konseyi başkanı Eduardo Morán’ın “Leon dağlarında sömürülen ve soy kitaplarında kayıtlı olmayan ineklerden gelen daha kötü et kalitesi” ile ilgili sözlerini eleştirdi. .


“Bu, herhangi bir bilimsel titizlikten yoksun, bir kamu kurumunun temsilcisi olarak pekala bağışlanabilecek ve bunu açıklarken kendisini Bakan Garzón seviyesine çıkaran kişisel bir değerlendirmedir”, devralma teklifinden yakındılar. Leonese sığır çiftliklerinin çoğunun ineklerinin “saf veya melez et ırklarından olduğu ve bu nedenle farklı ırksal saflık seviyelerine sahip olduğu, ancak genel olarak soy kitaplarında kayıtlı olmadığı konusunda ısrar ediyor; Leon Delegasyonu’nun etleri daha düşük kalitede.

Asaja ayrıca, İl Meclisinin notunda belirtildiği gibi, otlayan buzağıların, çiftliğin içinde veya dışında bir besi yerinde besiyi bitirmeden “nihai ürün olarak” kesim zincirine ulaşmasını önermektedir, “bu, gerçeklerden tamamen ve açıkça habersizdir. et pazarından.

Anlaşılmaz şeyler var… ve sonra bu var.

Leon’un kırsal kesimlerinde zenginlik ve istihdam yaratan profesyonel bir sektöre ne kadar zarar veriyor. https://t.co/xymNwedKWH

ESTER MUÑOZ (@EsterMunoz85) 18 Ocak 2022

‘Leonese tereyağı’ soruşturması lehineÖrgüt, bu bağlamda, soyu tükenmiş ineğin ne olduğuna benzer bir sığır ineği için bir üreme modeli elde etmek için Leon Üniversitesi’nin elinde genetik seçilim girişimine “itiraz edecek hiçbir şeyi olmadığını” iddia ediyor. tereyağı ‘ ve Diputación projenin maliyetini finanse ediyor. «Bu hedefe ulaşılırsa, bu yeni yerli ırk, çiftçilerin elindeki başka bir alternatif olacak ve pazarın taleplerine bağlı olarak, hangi ırkın sömürüleceğine yönetim ve ekonomik sonuçlara dayalı olarak çiftçiler karar verecek. , ”açıklıyorlar.

Asaja’dan vurguladıkları Leonese çiftçi, “bu günlerde Bakan Garzón gibi başka bir ‘metepatas’ iyi hatırlatıldığı için pazara kaliteli et sunuyor.”

«Kasaplar ve dağıtım hatları dışındaki sorumlu tüketicinin taleplerine uyum sağlayarak ve her zaman kurallara uyarak, farklı ırkların ve farklı zooteknik sistemlerin izin verdiği tüm çeşitlilikle kaliteli et sunuyoruz. hayvan refahını ve nihai ürünün sağlığını garanti eden bir yönetmelik. Çiftçilerin kaliteli et üretmesi için İl Meclisi Başkanı’nın olayları, tavsiyeleri ve siyasi önlemleri gereksizdir veya isterseniz, Başkan’ın kendisinin ‘uygunsuz yetkiler’ dediği şeyin kapsamına girerler”, sonucuna varıyorlar.
 
Üst