Asaja, Llorente’nin başkan yardımcısı olduğu Carrión’a su transferine karar verenin “PSOE olduğunu” hatırlıyor.

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Duero Havzası Hidrolojik Planının ön taslağına yönelik iddialar ve özellikle Carrión havzasına su transferinin geçerliliği ile ilgili olarak İl Meclisinin bu Çarşamba günü yapılan genel kurul toplantısında gündeme getirilen tartışma göz önüne alındığında, Asaja söz konusu transferin ” 90’ların başında sosyalist bir hükümetin kararıyla kararlaştırıldı, ihale edildi ve idam edildi ve o sırada Eyalet Konseyi’nin şu anki başkan yardımcısı Matías Llorente aynı zamanda Eyalet Konseyi’nin başkan yardımcısıydı ve PSOE de yönetiliyordu. kurum”.


18 Ekim 1991’de Hükümetin Omaña ve Vidrieros rezervuarlarını inşa etmeme kararı açıklandığında ve hem Páramo Bajo’yu hem de Carrión’un açık havzasını Riaño suyuyla sulama alternatifi sızdırıldığında, birkaç protesto eylemi gündeme getirildi. her zaman tarım örgütleri ve sulama toplulukları tarafından desteklenir. “Protesto eylemlerinin hiçbiri, UCL’den ayrılmayı tamamlayan ve Ugal tarım örgütünü yaratan Eyalet Konseyi başkan yardımcısı Matías Llorente’nin desteğini almadı.” Asaja kararına göre, Ugal tarım örgütü ve genel sekreteri Matías Llorente, Leon’daki PSOE’nin genel sekreteri José Luis Rodríguez Zapatero tarafından kırsal kesimden gelen eleştirileri yatıştırmaya çalışmak için kullanılan “kalkan” idi.


Riaño su imtiyazıOtuz yıldan fazla bir süre sonra, Riaño su imtiyazının Carrión havzasına geri döndürülüp döndürülmeyeceği kararı onların, yani Eyalet Meclisi tarafından desteklenebilen ülkedeki mevcut PSOE hükümetinin elindedir. kim daha sonra onu destekledi. Bu nedenle Asaja, PSOE’den ve İl Meclisi’ndeki ortaklarından bu konuyla ilgili olarak “yapmaları gerekeni yapmalarını, ancak yarattıkları bir sorunla Leon halkını birbirleriyle veya halkla karşı karşıya getirmeye devam etmemelerini” istiyor. Kastilyalılarla Leon’un.”

Ayrıca Asaja, Castilla y León PSOE başkanı sıfatıyla Diputación başkanı Eduardo Morán’dan “inanılır olmak istiyorsa” her yerde ve tüm egzersizlerinde aynı konuşmayı kullanmasını istiyor. Pozisyonlar ve Castilla y León PSOE’nin başkanı olarak, Palencia Sosyalist Federasyonu’na transferin sonunu ifşa etmesi için ona meydan okuyor.
 
Üst