17 yaşındaki genç bıçaklandı, bir kadın da ağır yaralandı – polis Aşağı Saksonyalı bir adamı arıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Polis Aşağı Saksonya’nın Diepholz bölgesinden bir adamı arıyor. Andreas Becker’in 17 yaşındaki bir genci bıçakla vahşice öldürdüğü, 30 yaşındaki bir genci de yaraladığı söyleniyor. Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre polis şüpheliyi tehlikeli olarak sınıflandırdı. Andreas Becker’in gri renkli, DH-RK 5555 plakalı VW Touran arabasıyla kaçtığı söyleniyor.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


17 yaşındaki genç, 10 Eylül Pazar günü Barenburg’da bir yolun kenarında bulundu. Bir polis sözcüsünün söylediğine göre genç daha önce tarlalar arasında tek sıra tekerlekli patenle geziyordu. Bir bisikletçinin cansız öğrenciyi bulması üzerine polise haber veren polis, hemen olay yerinde delil aramaya başladı.

Otopsi, genç kadının bir şiddet eyleminin kurbanı olduğunu doğruladı. Polis, hem trafik kazası hem de cinsel suç olasılığını dışladı. Çarşamba gecesi Sulingen’de bir fast food restoranının önünde 30 yaşında bir kadın saldırıya uğradı ve ağır yaralandı. Ağır ancak hayati tehlike oluşturmayan yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Polis raporlarına göre oradaki tanıklar suçun farkına varınca Becker kaçtı. İfadelerinin 42 yaşındaki kişiye karşı güçlü şüpheleri ortaya çıkardığı söyleniyor. Polis, Becker’in her iki suçtan da sorumlu olduğunu varsayıyor. Her iki suç mahalli de birbirinden yalnızca birkaç kilometre uzakta. “Soruşturmanın mevcut durumuna göre kurbanlarını rastgele seçiyor ve kontrolsüz bir şekilde saldırıyor. Polis, Andreas Becker’in tehlikeli olarak sınıflandırıldığını söyledi. Onu veya arabasını gören herkes derhal polise haber vermelidir.Andreas Becker kaçak.


Andreas Becker kaçak.

© Kaynak: Diepholz polisi


“Die Harke” gazetesinin haberine göre şüpheli, altı yıl önce bir gence cinsel istismara teşebbüs, özgürlüğünden yoksun bırakma ve bedensel zarar verme suçlarından hüküm giymişti. Haziran 2016’da Nienburg/Weser bölgesinde 14 yaşındaki bir çocuğu bisikletten indirdi, arabasının yolcu koltuğuna itti ve daha sonra mahkemede söylediği gibi “biraz kucaklaşmak” için onunla birlikte uzaklaştı. .

Mağdur kendini kurtarmayı başardı ve polis faili yakalamayı başardı. Becker, 18 ay ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı, Mağdur Destek Vakfı’na 1.000 avro ödemek ve cinsel suçlular için halihazırda başlamış olan tedaviye devam etmek zorunda kaldı.

Polis çiftliğe baskın düzenledi


“Die Harke” gazetesi, Çarşamba günü öğleden sonra müfettişlerin Kirchdorf bölgesindeki bir çiftliğe baskın düzenlediğini yazıyor. Görünüşe göre Andreas Becker’in orada olduğunu sanıyordu. Olay yerine çok sayıda polis ve araç sevk edildi. Focus’un haberine göre arama çalışmalarına polis helikopterleri de destek veriyor.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Müfettişler Pazar akşamı 17 yaşındaki çocuğun bulunduğu bölgeyi kordon altına aldı ve izleri tespit etti. Mısır tarlasının yanındaki hendekte biraz su vardı. Ayrıca firari şüphelinin aranması nedeniyle polis, çarşamba günü Barenburg’da cesedin bulunduğu yerde ipucu arama çalışmalarına geçici olarak ara verdi.

Şiddetli ölüm bölgedeki insanları şok etti. Kirchdorf Evanjelist Lüteriyen Kilisesi Topluluğu’ndan Papaz Klaus-Joachim Bachhofer, tahminine göre Salı akşamı cenaze törenine yaklaşık 400 kişinin geldiğini söyledi. Orada 17 yaş grubundan pek çok kişinin yanı sıra kulüplerden, siyasetten ve okullarından temsilciler de vardı. Bachhofer, “Ayrıca kasabadan onu tanıyan ve hizmete katılmayı önemli bulan çok sayıda insan da vardı” dedi.

Bachhofer, Çarşamba akşamı başka bir cenaze töreninden sonra, üç ila dört acil durum papazının görüşmeler için hazır bulunacağını söyledi. Ayrıca okulda acil durum papazının günün her saatinde baktığı sessiz bir oda bulunmaktadır.

Herhangi bir bilginiz varsa Diepholz polisi 05441/971200’de bir ihbar hattı kurdu.

Haberler/lhen
 
Üst