Winrar ile Dosya Sıkıştırma ve Dosya Çıkartma İşlemi Nasıl Yapılır

Bakec

Member
Winrardünya üzerinden en çok kullanılan dosya sıkıştırma araçlarından bir tanesi diye biliriz. Bir çok bilgisayar kullanıcısının kullanmakta olduğu Winrar oldukça başarılı programlar arasından yerin almaktadır. Winrar ile dosya boyutlarınızı küçülte bilirsiniz. Winrar sıkıştırma işlemi nasıl yapılır?

Winrar sıkıştırma işlemi sayesinde Bilgisayarlarınızda daha az alan kullana bilirsiniz. Bununla birlikte mail atarken dosya gönderirken Winrar oldukça yararlı uygulamalar arasında yer alıyor. 10 GB alan 7 8 GB alan kadar düşüre biliyorsunuz. Yada MB alanlarında aynı şekilde küçültmeniz mümkün. Winrar dosya sıkıştırma dosyadan çıkarma işlemi nasıl yapılır. İşte detaylar…

Winrar ile Dosya Sıkıştırma ve Dosya Çıkartma İşlemi Nasıl Yapılır
Winrar ile Dosya Sıkıştırma ve Dosya Çıkartma İşlemi Nasıl Yapılır

Winrar Dosya Sıkıştırma İşlemi Nasıl Yapılır
İlk önce yapmanız gereken Winrar sıkıştırmak istediğiniz dosyayı belirlemeniz daha sonra belirlediğiniz dosyanın üstüne gelip sağ tıklayıp Arşive Ekle deyiniz. Burada size Hangi format ile arşive ekleyeceğiniz sora bilir ben genel olarak RAR ve ZİP kullanıyorum. Sizlerde tercih edebilirsiniz. Ardından tamam deyiniz Dosya boyutuna göre süresi değişe bilir işlem bittikten sonra yeni bir dosya olarak Winrar dosyası kayıt yapacaktır.

Winrarda Sıkıştırılmış Dosyayı Nasıl Açılır
Bu işlemde Aslında sıkıştırmaişlemi aynı yine dosya üzerine gelelim sağ tıklayalım sonra dosyayı çıkar işlemi diyelim sonra karşımıza açılan pencereye tamam deyip uygulayalım dosya boyutuna göre yine bu işlem zaman alabilir. Daha sonra yeni bir dosya olarak kayıtyapacaktır.
 
Üst