UPA, gençlerin katılımı için puanlama kriterlerinde bu destekleri ortalama 9.000 avro azaltacak değişiklikleri kınıyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
UPA bu Çarşamba günü, gençlerin şirkete dahil edilmesiyle ilgili kararın değiştirilmesinin, başvuran başına ortalama yardımda yaklaşık 9.000 avroluk bir azalma anlamına geleceğini kınadı.

Yeni puanlama kriterleri, devralma teklifine göre, ölçekler ve puanlar düzeyinde iki tercihi kaldırdıkları için, son çağrıya katılmak isteyen tüm gençler için “kayda değer bir zarar” anlamına gelecektir, örneğin bu dosyayı yapmak gibi. Plan İyileştirme ve Eğitim ve Danışmanlık Planı ile birlikte.

6.000 ila 9.000 Euro daha az

UPA, Junta de Castilla y León’un “gençler için çok önemli hatlarda paraya ve dolayısıyla önceliklere dönüşen puanları kaldırırken, dilekçe sahiplerinin çoğunluğu tarafından kabul edilmeyen diğer yönlerde onları gündeme getirmesinden üzüntü duyuyor ».

Bu nedenle, bu çağrıda herhangi bir değişiklik olmaması halinde, Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı, bir gence geçen yıl katılan bir gence göre 6 bin ile 9 bin avro arasında daha az yardım almasına neden olacak” dedi. bu adil değil ve kesinlikle bölgesel hükümetin sahip olduğunu iddia ettiği nesiller arası değişimi teşvik etme amacına cevap vermiyor.

Yardım “daha az çekici”

Öte yandan, modernizasyona yönelik yardım hattı, UPA’ya göre her zaman, “her tür makinenin maruz kaldığı muazzam ekonomik artışı bu yardımın ölçeği güncellenmeden telafi etmeye hizmet etmediğinden, kötü şöhretli bir şekilde iyileştirilemez”. .”

Örgüt, yönetmeliklerde belirtilen mevcut koşullar altında, çiftçilerin ve çiftçilerin yatırım projeleri üstlenmelerine izin vermenin “çok zor” olduğunu garanti ediyor.

UPA, “sektör için çok önemli olan bu yardımların daha az cazip hale gelmesinden üzüntü duymaktadır ve bu durum, çok düşük sayıda iyileştirme dosyasına ve gençlerin sektöre katılmanın giderek zorlaştığı gerçeğine yansımaktadır.”