UPA, fahiş üretim maliyetleri nedeniyle 2021’in tarım sektörü için “dramatik” bir yıl olduğunu garanti ediyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Küçük Çiftçiler Birliği (UPA), tarım sektörü için kapanmakta olan yılı, fahiş üretim maliyetleri ve birçok sektördeki kaynakta “çok düşük” fiyatlar nedeniyle “dramatik” olarak nitelendirdi.

Bu panoramayla, tarım örgütü, Ical tarafından toplanan bir bildiride, Castilla y Leon’daki çiftçilerin ve çiftçilerin kârlılığının, “aracıların spekülasyonundan kaynaklanan sefalet, dönüşen endüstriler ve çoğu durumda büyük mağazalar.

Öte yandan UPA, 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek olan yeni PAC’ye de atıfta bulunuyor ve yeni yönetmeliğin “sadece çevresel değil, sosyal” bir kritere sahip olduğunu şimdiden Bakanlığa aktardığının altını çiziyor.

iddialar

Aurelio González liderliğindeki kuruluş için, yeni PAC dönemi, sürdürülebilir bir faaliyet oluşturan, “kasabalarda ekonomi yaratan ve nüfusun azalmasına karşı mücadeleye kendi payına düşeni veren” profesyonellere fon dağıtma kriterleriyle işaretlenmelidir.

UPA, doğrulama düzeyinde, 2021’in tarım sektöründe süt sığırcılığı protestolarının damgasını vurduğu bir yıl olduğunu belirtiyor. Kaynakta üretim maliyetlerini bile karşılamayan ve “asla” 0,41 Euro/litrenin altında olmaması gereken fiyatlar nedeniyle üreticiler için durum aşırı. Ayrıca, “süt çiftçileri için kârlı ve insana yakışır geliri teşvik eden acil eylemler talep ediyoruz. Süt, sanayicilerin ve dağıtımın önemsizleştirdiği bir ürün olamaz ve üreten sektörün yaptığından daha fazla değer vermeleri gerekir çünkü biz bu yolda devam ettikçe bölgemizde kalan 850 mandıranın büyük bir kısmı yok olacak.

Bu bağlamda UPA, fiyatların oluşumunda ilerlemek için şeffaflığa dayalı faydalı bir araç olarak Castilla y Leon’da “gerçek” bir Tarım Fiyatları Gözlemevi kurulması çağrısında bulunurken, kanunların ve tüm ajanların tarım-gıda zinciri ilk halkaya saygı duyar ve üreticilerin çalışmaları için adil bir fiyat almalarına izin verir.

Kurtlar

Öte yandan UPA, León sorununu da analiz ediyor ve Ekolojik Geçiş Bakanlığı’nın “mutlak sorumsuzlukla” aile çiftliği ekonomisini “harabeye” neden olan vahşi bir hayvana daha fazla koruma sağlamasından bu yana sorunun yoğunlaştığını kınıyor. .

Bu anlamda, “Kontrollü sayıda kurttan bugün Topluluk genelinde 2.000’den fazla kopyaya sahip olduğumuzda, yönetimler tarafından tamamen yanlış bir şeyler yapılıyor.

Castilla y León’da sorun kontrolden çıktı ve artık yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan çiftçinin kendisi olurken, Bakanlık tarafından ‘korunan’ çevreci bazı gruplar özerk toplulukların denetim yapmasını engelliyor. Çok ciddi bir sorunumuz var ve bakan, kurt türünü kontrolsüz bir şekilde ülke geneline yaymak için benzeri görülmemiş bir yasama manevrasına giriyor.

Son olarak, tarım örgütü, konu gençlerin birleşmesi için yardımın somutlaştırılması söz konusu olduğunda Kurul’un daha büyük bir taahhüdünü kaçırıyor ve bu eylem hattına tahsis edilen miktarın yetersiz olduğunu, “yerine getirmedikleri gerçeğinin de gösterdiği gibi” suçluyor. Yasama mevcut oranda sona erdiğinde, 3.500 gencin Toplulukta tarımsal faaliyetlere dahil edilmesi bölgesel İdarenin hedefleridir.