UPA-COAG, süt endüstrisinden 2022 için yeni sözleşmelerin koşullarını duyurmak için “sorumluluk” istiyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
UPA-COAG İttifakı, “süt koyunu çiftçilerinin bugünü ve geleceği ile pervasızca oynamamaları” ve bunun için yeni sözleşmelerin ekonomik koşullarını bildirmeleri için bu Pazartesi günü Castilla y Leon’daki süt endüstrilerinden “sorumluluk” talep etti. 2022 yılı sektörü

Ve ittifak tarafından Ical’a gönderilen bir bildiride bildirildiği üzere, UPA-COAG’ın “ilgileneceğinden” korktuğu bir manevrayla “çiftçiler 2022 yılı için mandıra sözleşmelerinin ekonomik koşullarını hala bilmiyorlar”. … şirketler tarafından “belirli süt ürünlerinin dağıtım işaretlerinin raflardaki fiyatlarını öğrenene kadar geçen süreyi ertelemek”.

Devralma teklifleri için, “süt endüstrisinin, sahip oldukları aşırı yüksek üretim maliyetleri nedeniyle aşırı durumda olan çiftçiler pahasına daha fazla fayda elde etmek için yeni bir taktik ve çıkarcı bir eylemdir. yem, elektrik, mazot ve diğer girdi fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bir süredir.”

Süt endüstrisinin hareketlerine dikkat edin

Bu anlamda UPA-COAG ittifakı, çiftçilerin “üretim maliyetlerinin üzerinde fiyat belirlemesi” ve böylece ne sanayinin ne de dağıtımın “faydalanması” için süt endüstrisine Gıda Zinciri Yasası’na uyum konusunda “çok dikkatli” olacaklarını hatırlattı. zincirin ilk halkasının hak ettiği emek ve ücretli çalışma”.

Aksi takdirde, UPA-COAG ittifakının uyardığı gibi, “Castilya y Leon’daki süt koyunlarına adanmış çiftliklerin yarısı, fiyatlar mevcut gerçekliğe uyum sağlamazsa 2022’de hayatta kalmalarının tehlikeye gireceğini görecek.”

Bu nedenle, “koyun sütü için adil bir ücret ödenmesi” konusunda ısrar ediyorlar ve Junta de Castilla y León ile Tarım Bakanlığı’nın “bu sorunun farkına varmasını ve gerekirse uyulmasını sağlamak için harekete geçmesini” talep ediyorlar. “Gıda Zinciri Yasası”, Castilla y Leon’daki koyun çiftliklerini “mahvetmek” isteyen herhangi bir “çıkar manevrasını” “sert yaptırımlarla” engelliyor.