Üniversitede silahlı saldırı: En az üç kişi öldü

Leila

Global Mod
Global Mod
Michigan Üniversitesi’ndeki silahlı saldırıda en az üç kişi öldü

East Lansing: İlk müdahale ekipleri, Michigan Eyalet Üniversitesi kampüsünde bir silah sesinin ardından olay yerinde.

© Kaynak: Matthew Dae Smith/Lansing State

Michigan’da bir üniversitede bir adam üç kişiyi vuruyor ve diğerlerini yaralıyor. Suçtan sonra, tetikçi kendi canına kıyar.

Doğu Lansing. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Michigan Eyalet Üniversitesi’nde açılan ateş sonucu en az üç kişi öldü. Polis, Pazartesi akşamı (yerel saatle) kanlı olayda beş kişinin de yaralandığını söyledi. Atıcı daha sonra kampüs dışında kendi canına kıydı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Geçici okul başkanı Chris Rozman’a göre, yerel saatle 20.30’dan hemen sonra, önce bir sınıf binasına, ardından Michigan, East Lansing şehrinde üniversite kampüsündeki yakındaki bir öğrenci birliği buluşma noktasına ateş açıldı. kampüs polisi. Yetkililer, öğrencilere ve personele derhal koruma altına almaları ve güncellemeler için dahili bir acil durum web sitesini kontrol etmeleri talimatını verdi.

Michigan: Nişancının olaydan dört saat sonra öldüğü bildirildi

Polis, zanlının vurulma olayından dört saat sonra, Salı günü erken saatlerde öldüğünü bildirdi. Yüzlerce acil servis, tetikçi olduğu iddia edilen kişiyi aradı. Rozman, “Bu, bu gece yaşadığımız gerçekten bir kabustu” dedi. Sebebi adlandırmak için henüz çok erken. Ayrıca zanlının üniversite ile bağlantısı olup olmadığı da netlik kazanmadı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Kampüsün yakınında yaşayan öğrenci Aedan Kelley, “her ihtimale karşı” kapılarını kilitlediğini ve pencereleri kapattığını söyledi. Sürekli sirenler çalıyordu, bir helikopter bölgenin üzerinde uçmuştu. Kelle, “Her şey çok sinir bozucu,” dedi. “Ve sonra tüm insanlar bana mesaj atıp iyi olup olmadığımı soruyor, bu beni bunaltıyor.”

Michigan Eyalet Üniversitesi’nde dersler askıya alındı

Michigan Eyalet Üniversitesi’nde yaklaşık 50.000 öğrenci kayıtlıdır. East Lansing, Detroit’in yaklaşık 145 kilometre kuzeybatısındadır. Kampüsteki tüm eğitim ve spor faaliyetleri 48 saat süreyle durdurulmuştur.

Haberler/AP