UCCL, “aşırı yüksek üretim maliyetleri” ile damgasını vuran bir yılın ardından 2022’de yeniden sokaklara çıkacak

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Profesyonel tarım örgütü Unión de Campesinos en Castilla y León (UCCL), ardından “yoğun” geçmesi beklenen bir yılda tarım ve hayvancılık alanında beklenen “sorunlara” karşı 2022’de yeniden sokaklara çıkacak. 2021 “oldukça sarsıntılı” ve birincil sektörde “aşırı yüksek üretim maliyetleri” ile damgasını vurdu.

Bu, bu Çarşamba günü, siyasi kurumlara ” “bölgenin yüzde 80’inden fazlasını” yöneten tarımsal faaliyeti sürdürmek için gerekli önlemleri” aldı.

Bu önlemler arasında Palacín, “artık herhangi bir amaca hizmet etmekten çok uzak olduğu” için Gıda Zinciri Yasasını geliştirme ihtiyacını çerçeveledi. Bu anlamda UCCL, “resmi fiyatların tanınmasını ve sözleşmelerin fiyatlarının işaretlenmesinde referans olmasını” talep etmiştir, çünkü söz konusu fiyatların işaretlenmesi sorumluluğunu çiftçi ve çiftlik sahibine devreden mevcut durum ” Üretim maliyetlerinin üzerinde satış imkansız” çünkü “sanayi ve dağıtımla pazarlık etmek imkansız”, bu nedenle süt sektöründeki çiftçi “satmak istiyorsa üretim maliyetini karşılıyormuş gibi 35 sente intikam almak zorunda kalıyor” Süt”, litre başına maliyet 40 kuruşa yükseldiğinde.

“Önemli” bir iddiada bulunun

Bu nedenle Palacín, “fiyata saygı gösterilmesi ve yasalara uyulması için” gıda zincirindeki tüm halkaları taahhüt eden ulusal hükümetin önderliğinde “büyük bir anlaşma” talep etti, çünkü bu, pratikte ” Bu da Castilla y León’daki süt çiftlikleri için ayda 5.000 ila 7.000 avro arasında kayıp biriktiren “artık katlanılamaz” bir duruma yol açıyor.

UCCL koordinatörü ayrıca, büyük dağıtım zincirlerinin “özel ihtiyatlı” olması ve “süt sektöründe görüldüğü gibi, diğerleri için gidişatı belirlemelerini” önlemesi için Gıda Zinciri Yasasında hakimiyet konumunun tanımlanmasını istedi. gübre gibi sektörlerde, yeni rakipler girdiğinde bu ürünlerin “fiyatını düşürecek” tarifelerin kaldırılması da talep edilen oligopoller üzerine kurulmalıdır.

Son olarak, UCCL’nin gelecek yıl için belirlediği hedefler arasında González Palacín, «Toplulukta sulamayı artırmak ve sulamayı artırmak amacıyla yeni Duero Hidrolojik Planı ile düzenlenen su kütlelerinde artış talebini ve altyapıyı artırmaya yönelik yatırımı belirledi. zaten sahip olduklarımızı garanti et».

Bir “nöbet” dengesi 2021

Biten yılla ilgili olarak Palacín, Castilla y León kırsalının “oldukça çalkantılı” bir yıl geçirdiğini ve esas olarak gübre, mazot ve elektrikle ilgili “çok yüksek üretim maliyetlerinin damgasını vurduğu” güvencesini verdi. Palacín tarafından tahıl ve mısırla ilgili olarak Topluluğun kuzey kesiminde “iyi” ve güneyde “ortalama” olarak tanımlanan bu yıl sona eren kampanyadan sonra “gelecek yılın kampanyasını işaretleyin”.

Ancak Palacín, patates hasadının üretim açısından iyi, ancak fiyatlar açısından “kötü” olduğunu, çünkü Toplulukta yaklaşık 20.000 hektarlık bir alanda giderek “hacim kazanan” bir sektörde “birçok işletmenin maliyetinin altında kapatıldığını” belirtti. ve yem açısından “ortalama”.

UCCL koordinatörü ayrıca, “üç temel tema için” gerçekleştirilen “ondan fazla seferberlik” ile artık sokaklarda sona eren yılda örgütünün yürüttüğü “çılgınca faaliyetin” altını çizdi: Lespre’deki kurdun dahil edilmesi, süt sektörünün durumu ve OTP’nin yeni modelinin müzakeresi».

Yeni KAP

UCCL’nin, 14 Temmuz’a kadar Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanlığı’nın onayıyla 2023-2027 yeni döneminden önce ana alıcı olarak çiftçinin öncelikli konumunu ana alıcı olarak savunduğu bir Ortak Tarım Politikası mutlak bir altüst etti ve kavramları değiştirdi ».

Ulusal düzeyde Köylüler Birliği üyesi Valentín García Fraile tarafından Çarşamba günü açıklandığı üzere, o gün bakan “adımı değiştirdi” ve OTP’den ilgili yardımı alma koşulları olarak “gelirin yüzde 25’inin” tarım işçileri, Sosyal Güvenlik’e kayıtlı olduklarını veya 5.000 Euro’dan az kazananların bu gereklilikleri yerine getirmek zorunda olmadığını”, ikinci durum “kapıdan daha büyük bir kapı açar” ve UCCL kapsamında mevcut olanla karşılaştırılır. OTP’nin “esas olarak çiftçiler ve çiftçiler için” olduğu sloganı.

Ayrıca UCCL’den, “yeni CAP bütçesinin yüzde 23’ünü alacak” yedi yeni eko-planın getirilmesinin, Castilla y Leon kırsalı için “sonuçlarını” önceden ölçmeksizin gerektireceği “ana sorun” nedeniyle pişmanlık duyuyorlar. çevresel veya ekonomik düzeyde sahip olacaklar.

Ve satın alma teklifine göre, “Avrupa Birliği’nde kırsal kesim ve hayvancılık, ürünlerimizin bugüne kadar en çok talep, gereksinim ve izlenebilirliğe sahip olduğu sektör” ve aynı zamanda “ürünlerden kaynaklanan haksız rekabet” ile mücadele etmek zorunda. “sıfır” kontrollere sahip olan ancak yine de ithal edilen üçüncü ülkelerden”, bu nedenle UCCL, “tüketicinin karar verebilmesi için İspanyol ve Avrupa ürünlerinin açık ve farklı etiketlemesini” şart koşuyor.