Tudanca, hayvancılığın sorunlarının PP politikalarının 35 yılı olduğunu teyit ediyor ve eleştirilerini “ilgi çekici” görüyor.

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Sosyalist Yönetim Kurulu Başkanlığı adayı ve PSCyL genel sekreteri Luis Tudanca bu Cumartesi, Castilla y Leon’daki hayvancılık sorunlarının üç gün önce değil, hükümetlerin son 35 yıllık politikalarıyla başladığına dair güvence verdi. PP’nin. Bu nedenle, makro çiftliklerle ilgili açıklamaları nedeniyle Tüketim Bakanı Alberto Garzón’a yönelik eleştirisini “ilgi çekici” olarak değerlendirdi ve bunun “istenecek çok şey” olduğunu kabul etmesine rağmen onlardan daha az demagoji talep etti.

Tudanca, ‘ programında röportaj verdi.saat 25Cadena SER’den Garzón’un yanıldığı, zamansız olduğu ve “çok önemli” bir sektör hakkında kafa karışıklığı yarattığı konusunda ısrar etti, ancak PP’nin bunu 13 Şubat’taki seçim kampanyasının bir unsuru olarak kullanmak istediğini vurguladı. Castilla y León’daki politikalarından bahsedin.

Bu anlamda sosyalist lider, sorunun bakanın açıklamaları değil, PP’nin 35 yıllık politikaları olduğuna dair güvence verirken, PP’nin gıda zinciri yasasını desteklememesini veya yardım etmemesini daha ciddi bulurken, kendi görüşüne göre, OTP müzakerelerinde “hiçbir şey” yok. Ayrıca, Palencia’daki, Duero kıyılarındaki veya Soria’daki makro çiftliklerle ilgili bir sorun olduğuna dikkat çekti.

Tudanca, “Castilya y León’da makro çiftlik açmak doktor muayenehanesinden daha kolay olamaz” diyen Tudanca, yolsuzluk veya yolsuzluk vakalarını hatırlamak için “Castilya y Leon hakkında konuşmamızı istemiyor” dedi. nüfus kaybı

Pandemi yönetimi

Öte yandan Luis Tudanca, Yönetim Kurulu’nun salgını yönetmede başarılı olmadığını, çünkü kendi görüşüne göre “bir seçim kampanyasına sağlık dahil edilemez” dedi.

“Pek sorumlu değil diyelim” diye ekledi ve daha sonra uzmanların tavsiyelerinin “kasıtlı olarak ve biraz kendini beğenmişlikle” göz ardı edildiğini ve antijen testlerinin yönetiminin PP’den sorumlu iki şirkete özelleştirildiğini söyledi. Sağlığı iş yapmak ve seçim kampanyası yapmak için kullanıyorlar” dedi.

Tudanca, 13 Şubat’ta amacının “muhalefeti PP’ye göndermek için mümkün olan her şeyi yapmak” olduğunu vurgulayarak, PSOE’nin 2019’daki sandık zaferini hatırlattı. her şeyin aynı kalmasını isteyenlerin yüzü. Ayrıca, seçim ilerlemesinin “sonuçları olacağını” ve tek alternatifin PSOE olduğunu düşündü.

Aşırı sağın büyümesinden endişeli

Buna ek olarak, sosyalist lider, İspanya genelinde aşırı sağın büyümesi ve ilk erken seçim çağrısı yapan Castilla y León’da “ılımlı” bir PP’ye “bulaşma etkisinden” endişe duyduğunu garanti etti. Ayrıca, PP ile “her şeye ve her türlü anlaşmaya muktedir” olduğunu belirttiği bir hükümete girebileceğinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

İçi boşaltılan İspanya’nın adaylıklarıyla ilgili olarak Tudanca, bu konuda herhangi bir kaygısı olmadığını garanti etti, çünkü ona göre bu toprakları inşa etmek için yardım etmek isteyen herkese “hoş geldiniz”. Ancak, kendisinin ve PSOE’nin bu topraklar için uzun süredir mücadele ettiğine dair güvence verdi ve bunun “herhangi bir şüphenin ötesinde” olduğunu vurguladı ve Toplulukta Hükümet tarafından ademi merkeziyetçi hale getirilen merkezlerin ve Monte la Reina projesinin (Zamora) altını çizdi.

Son olarak, sosyalist aday, Toplulukta değişiklik arayan herkesle anlaşma, diyalog ve anlayış arayacağına dair güvence verdi.