Şırnak’ta 50 bisikletçi 45 kilometre pedal çevirdi

Hasan

Member
Şırnak Valiliği ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafınca Bisiklet Şenliği düzenlendi. Tesis edilen huzur ortamıyla birlikte spor aktiviteleri artarken, 50 bisikletçi 45 kilometre kat ederek Cizre ilçesine gerçek yola çıktı.

15 farklı vilayetten gelen yaklaşık 50 bisikletçi, Şırnak Cumhuriyet Meydanında buluşarak, 45 kilometre yol kat ederek Cizre’ye gerçek yola çıktı. Merasime katılan Şırnak Valisi Osman Alım, programda yaptığı konuşmada, kentin her alanda baharı yaşadığını sporda da her kategoride muvaffakiyetler elde edildiğini söylemiş oldu. Vali Alım, “Gençlik Spor Vilayet müdürümüzün de belirttiği üzere Şırnak spor kenti beraberinde. Bu telaffuzlarla değil sayılarla net bir biçimde ortada. Bisikletinden tenisine, raftinginden basketboluna, voleybolundan futboluna kadar her alanda yaklaşık 28 branşta Şırnak’ımızda epeyce önemli manada bir potansiyel var. Bunların tamamı lisanslı atletler. Emek veren başta Gençlik ve Spor müdürümüz olmak üzere tüm yöneticilere antrenörlere Ulusal Eğitim topluluğuna ona dayanak veren başka tüm katmanlara, halkımıza, sivil toplum kuruluşlarına hepsini başka ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Gelecek yıl 14 tane milletlerarası ve ulusal aktiflik yapacağız”

“Evet, gençlerimiz, atletlerimiz, yeterli ki varsınız” diyen Vali Alım, “Şırnak merkezi dağlık bir yapıya sahip bulunmasına karşın bisiklet sporuna gönül veren burada sporun her alana yayılması için epeyce önemli uğraş gösteriyorlar. Evet, bundan daha sonra artık bisiklet şenliğinde klâsik hale getiriyoruz ve buna da bir takvim belirliyoruz. Yalnızca gelecek yıl 14 tane milletlerarası ve ulusal aktiflik yapacağız. Bilhassa karşımızda lisede gençlerimiz var Onların da bu spora ilgi gösteririm, bu alanda faaliyetlerinde daha arttırmaları için her türlü takviyesiyle hazırız. Artık Şırnak her tarafıyla kabuğunu kırmış ve bilhassa 2023’te Türkiye 100 yılında ve geleceğin Türkiye’sinde hayli kıymetli bir yer edinmiş ve daima ismini bu olgularla yaşatacaktır” diye konuştu.

Vali Alım, “Artık Şırnak’ın dışarıda olumsuz olan algısının olmaması için bizler de her türlü kaybede gösterip, Şırnak’ımızı bir turizm, spor Kültür, Sanat, tarih, hem de Sanayi ve üretim kenti haline getireceğiz. Yani yalnızca Şırnak tek istikametli bir gelişim değil, hayli istikametli bir gelişimle her alanda isminden kelam ettiren bir vilayet olma hürriyetini ortaya koyacak. 2023 yılında tüm arkadaşlarımızla birlikte halkımızla birlikte mevcut, bir evvelki tempomuza kat ve kat üstüne çıkarak, yarınlar daima bir arada yaşamak için el ele vereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Cumhuriyet Meydanında başlayan şenliğe, Vali Osman Alım, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdullah Ayar, kurum müdürleri ve fazlaca sayıda atlet katıldı.

(İHA)