Saros Körfezi 9. Dağ Bisikleti Şenliği başladı

Hasan

Member
Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlenen açılış programına; Keşan Belediye Lider Vekili Irmak Gergin, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, DOÇEK Lideri Hakan Eşme, Yunanistan, Bulgaristan ve Polonya ile ülkemizin çeşitli vilayetlerinden gelen bisiklet kümeleri katıldı.

Programda birinci vakit içinderda konuşan Eşme, şenliğe katılanlara teşekkür ederek, “Bu tertibin yapılmasında Keşan Belediyemiz ile iş birliği yaptık, omuz omuza verdik. Keşan Belediye Liderimiz Mustafa Helvacıoğlu, kent dışarısında olduğundan ötürü programa katılamadı. Belediye Lider Vekilimiz Irmak Gergin nezdinde Belediye Liderimize ve Keşan Belediyemize takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bize büyük dayanak sağladılar. Şenliğimize hazırız. Keşan Belediyesi’nin yanında Keşan Kaymakamlığımıza, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ve Keşan İlçe Jandarma Komutanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

“Spora, atlete ve spor altyapısına Keşan tarihinin en büyük ve kapsamlı yatırımlarını yapıyoruz”

hemen sonrasında kelam alan Gergin ise; Keşan Belediyesi ve Keşan Tabiat, Etraf ve Kültür Derneği işbirliğinde şenliğin startını vereceklerini söz ederek, şunları söylemiş oldu: “Son iki ayda kentimiz adeta bir spor karnavalı yaşadı. Satrancından, yüzme yarışlarına, koşudan bisiklete kadar biroldukca alanda coşkuyu daima bir arada yaşadık. Her vakit bir şey söylüyoruz! Diyoruz ki; Keşan sporu ve atletiyle gelişecek. Tabi bunu yalnızca bir slogan olarak bırakmıyoruz. Spora, atlete ve spor altyapısına Keşan tarihinin en büyük ve kapsamlı yatırımlarını yapıyoruz. Keşan Belediyesi ve DOÇEK olarak hem farkındalık yaratacak birebir vakitte bisiklete gönül verenleri keyifli edecek şenliğimizi başlatıyoruz. İnşallah bu şenliğimiz de bilhassa çocuklar ve gençlerimizin bisiklete ilgisinin yeniden artmasına vesile olacak. Kentimizde bisiklet ve tabiat sporlarının daha da yaygınlaşmasını sağlayacak, emsal tertip ve faaliyetlere vesile olacak, bisiklet ve tabiat sporları kültürüne olan hassaslığı da artıracaktır. İçtenlikle söz etmek istiyorum; kelam üreterek değil, yatırım yaparak, aktiflik üreterek kentimizin spor hayatına gönülden dayanak vermeye devam edeceğiz. Biz her vakit; bu anlayışı süratle yaygınlaştırmak için ağır çabalar ortasında olacağız. Zira fazlaca güzel biliyoruz ki; hangi alanda olursa olsun, insanın kenti algılaması noktasında spor son derece kıymetli.”

“Biz birlikte her şeyi başarırız”

Keşan’da; başta bisiklet kültürü olmak üzere, sporun her alanının daha da fazla yaygınlaşması için ne gerekiyorsa yapıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini lisana getiren Gergin, kelamlarını şu biçimde tamamladı: “Bu vesileyle derneklerimize de farkındalık çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum. Biz birlikte her şeyi başarırız. Bir etraf, spor ve kültür kenti oluşturma vizyonumuzda omuz omuza durmaktan duyduğum memnuniyeti de tabir etmek istiyorum. Artık harika bir şenlik bizleri bekliyor. Emek veren herkesi kutluyorum. Bu hislerle tüm iştirakçilerimize ve bizleri yalnız bırakmayan siz bedelli vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Her birinizi sevgi, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.”

ondan sonrasında kelam alan YunanistanTrakya Atlıları Bisiklet Kümesi İbrahim Sadık, Rodop Tabiat Sporları Grubu’ndan Latif Mehmet, Bulgaristan’dan Petko Parvanov, Polonya’dan Sebastian Filipovski, Türkiye’de olmaktan dolayı epey memnun olduklarını belirtti ve şenliğin değerine dikkat çekerek, düzenlenmesinde emek herkese teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde pedallarını güçlü topraklara çeviren iştirakçiler, Kurtuluş Caddesi, İsmail Saraç Caddesi ve Anafartlar Caddesi üzerinden ilerleyerek, İzzetiye Mahallesi’nden 130 kilometre uzunluğundaki güçlü yere giriş yaptı.

Festival 10-11 Eylül 2022 tarihlerinde devam edecek.