Recklinghausen polisi CSD’de köpek maskelerini yasakladı

Leila

Global Mod
Global Mod
Onları Christopher Street Day’de sık sık görürsünüz: tasmalar, tasmalar, eldivenler ve köpek maskeleriyle köpek gibi giyinen ve hayvanlar gibi davranan adamlar. “Bild” gazetesi ve “queer.de” portalının bildirdiğine göre, Recklinghausen’deki CSD’de “Pupplay” rol yapma oyunu taraftarlarının bu yıl maske takmalarına izin verilmedi. Edinilen bilgilere göre polis, yüz maskesi yasağını gerekçe göstererek yaklaşık 30 katılımcının kılık değiştirmesini yasakladı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Yetkililere göre Cumartesi günkü LGBTQI+ yürüyüşünün ziyaretçileri, yasağa uymamaları halinde reklamlarla tehdit edileceklerdi. Ek olarak, CSD’nin tamamı feshedilecektir. Etkilenenlerden biri bunu eleştirdi ve “Bild”e Pupplay’in “geniş, çeşitliliğe sahip topluluğun bir parçası olduğunu” söyledi. Bir fetiş, topluluğa bir topluluk duygusu verir ve yalnızca yatak odasında gerçekleşebilecek ahlaksız bir şey değildir.

Önceki yıllarda benzer vakalar

Raporlara göre benzer bir durum 2018’de polisin Essen’deki CSD’de köpek maskesi takmayı yasakladığında yaşandı. O sırada Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanlığı, Yeşillerin talebi üzerine bir yasağın olmaması gerektiğini kabul etti. Çünkü maske takmak fikir beyanı veya sanatsal gerçekleştirme kapsamına giriyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

O sırada bakanlık, polisin bu konuda dahili olarak çalıştığını ve “acil durum servislerini buna göre duyarlı hale getireceğini” söyledi. Ancak “queer.de”ye göre, bir yıl sonra Aachen’deki CSD 2019’da tekrar bir yasak geldi.

Çevrimiçi karışık tepkiler

LGBTQI+ topluluğunun üyeleri, Recklinghausen’deki durumu ve internette yinelenen yasakları eleştiriyor. Bir kullanıcı şöyle yazar: “Her yıl yeniden ve çok yorucu.”

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Öte yandan, yasak Twitter’da da popüler: Bazı kullanıcılar polisin eylemlerini memnuniyetle karşılıyor ve öncelikle çocukların korunmasına atıfta bulunuyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

İçişleri Bakanlığı, Recklinghausen’deki mevcut davayla ilgili olarak “Bild”e, eyalet hükümetinin 2018’deki pozisyonuna bağlı kaldığını ve şimdi mevcut vakayı inceleyip “profesyonelce değerlendireceğini” söyledi.

Haberler/ayak parmağı