Prof. Dr. İlber Ortaylı: “Sizinle iftihar ediyoruz”

semaver

Global Mod
Global Mod
Değerli tarihçi, Galatasaray Üniversitesi Akademisyeni Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’na gelerek durmaksızın devam etmekte olan yardım kampanyası çalışmalarını müşahede etti. Değerli hocamız yardım merkezinde moral konuşması yaptıktan daha sonra Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

“BU ACI GÜNDE KIVANÇ VERİCİ BİR DURUM”

Yardım noktasında bulunan vatandaşlarımız ile çalışanlarımıza seslenen Ortaylı, “İş birliği son derece iftihar edeceğimiz durumda. Galatasaray tesislerinde hem bu stadın yöneticileri tıpkı vakitte Galatasaraylılar, spor grupları, gençler, herkes ayaklandı ve geldi. Bu acı günde kıvanç verici bir durum. Daha da gelecekler. Öbür ekipler da kendi stadyumlarında ve merkezlerinde birebir biçimde çalışıyorlar. Yorulmayın. Çalışamayacak üzere olursanız yerinize adam koyun. Dinlenin. Okullar bir hafta tatil. İcabında üniversite tatilini daha fazla uzatırız ki üniversite gençliği gelsin. Oraya gidenler var. Jeolojiyi bilen vadiyi, mağaraları tanıyan beşerler bu üzere şeyleri yeterli biliyor. Bu iş yürüyecek. Toplum bu biçimde kurulur. Sizinle iftihar ediyoruz. Sağ olun.” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTE TATİLLERİ BİR HAFTA DAHA UZATILMALI Kİ GENÇLER BURAYA GELEBİLSİN”

Galatasaray Televizyonu’na da açıklamalarda bulunan Prof. Dr. İlber Ortaylı, “ Bu yakın tarihin değil, bütün tarihin en değerli sarsıntılarından biri. Tabiatın bize bir cilvesi. Acı bir olay. İki fay çizgisi birbirini aksi izledi. Bu noktalarda memleketimizin en kalabalık noktası. Kentler büyük. Sanayi ve tarım epey canlı. O yüzden çok üzülüyoruz. İnşallah daha beterini de önleyeceğiz. Bu görüntü beni fazlaca duygulandırdı. Bütün gençler gelmiş. Liselere ve üniversitelere bir hafta daha tatil verilmeli ki buraya gelebilsinler. Bunu herbiçimde Ulusal Eğitim Bakanlığı ve üniversiteler dikkate alır. Öbür statlarda bunun üzere her grubun taraftarları ve bağlı kuruluşlarıyla çalıştığı görülüyor. İnşallah sonuçları daha da hafifçeletiriz.” tabirlerini kullandı.