Müge Anlı depremzedeler için IBAN ve SMS bilgisi paylaştı! Milyonlarca lira toplandı

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Ünlü gazeteci Müge Anlı, evvelki gün ATV ekranlarında izleyenlerle buluşan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında yardım davetinde bulundu. Kahramanmaraş başta olmak üzere 10’dan fazla ili ağır biçimde etkileyen sarsıntı daha sonrası IBAN ve SMS ayrıntıları paylaşan Anlı, zelzele bölgesi için yardım topladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin ardından Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay vilayetlerinde yüzlerce kişi enkaz altında kaldı. 30’dan fazla artçı zelzelenin yaşandığı felaket tüm Türkiye’de büyük bir paniğe yol açarken depremzedelere yardım etmek isteyen vatandaşlar el ele verdi.

Kahramanmaraş deprem

Ünlü gazeteci Müge Anlı’da sarsıntı bölgesindeki vatandaşlara yardım etmek için düzgünlük hareketi başlattı. Canlı yayında “Ekip arkadaşlarımızın zelzele bölgelerine geçmesini beklemek için bir orta yayın oldu. Bu ortada da gelen yardım taleplerini kıymetlendiriyoruz. Artık zelzele bölgesine yardım etme vakti” diyen Anlı, bağış için bilgiler paylaştı.

Müge Anlı sarsıntı yardımı

MUGE yazıp 2868‘e ileti göndererek depremzedelere yardım edilebileceğini tabir eden Müge Anlı, bir de IBAN numarası paylaştı. Anlı’nın davetinden kısa müddette bağışlar 5 milyon 937 bin 450 liraya ulaştı.

Müge Anlı zelzele yardımı