Muazzam “Ekler”

Felaket

New member
Muazzam “Ekler” Tanımı İçin Malzemeler

Hamur için:

• 125 gr margarin
  • 1 su bardağı su
  • 1 paket vanilya
  • Çay kaşığı ucuyla tuz
  • 4 adet yumurta
Kreması için:

• Hazır pastacı kreması
  • 2 su bardağı süt
Üzerine için:

• Beyaz, sütlü ve ruby çikolata
Muazzam “Ekler” Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Hamur için margarin ve suyu bir tencereye alıp orta ateşte eritiyoruz.
  2. Tamamen eriyince un, vanilya ve tuz ekleyip katılaşana kadar karıştırıyoruz.
  3. Biraz pişirip ocaktan alıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz.
  4. Tamamen soğuyan hamurun içerisine dört yumurtayı teker teker kırıp, her kırmada karıştırıyoruz. Burası en değerli noktası!!
  5. Cıvık bir hamur elde ediyoruz.
  6. Sıkma torbasına hamuru katıp orta uzunlukta yağlı kağıt serili tepsimize sıkıyoruz.
  7. Fırını 200’ öncesinden ısıtıyoruz.
  8. Fırının kapağını hiç açmadan ekler hamurumuzu pişiriyoruz.
  9. Hamurlar kabarıp piştiğinde fırını kapatıyoruz lakin tepsiyi fırından almıyoruz.
  10. Fırının ortasında biraz ılımasını bekliyoruz.
  11. Krema için ben hazır paket kullandım dilerseniz kendiniz bi krema da hazırlayabilirsiniz.
  12. Bir tencereye 2 su bardağı süt ekleyip üzerine dr. Oetker pastacı kremasını döküyoruz.
  13. Çırpıcıyla yoğunlaşana kadar pişiriyoruz.
  14. Paketin gerisinde daha ayrıntılı pişirme yolu yazacaktır
    🙂
    kremamız da hazır.
  15. Ekleri fırından alıyoruz.
  16. Kenarlarından bıçak sayesinde çizikler açıp hazırladığımız kremayla içini dolduruyoruz.
  17. Hepsini doldurduktan daha sonra, çikolatalarımızı benmari yöntemi eritiyoruz.
  18. Eklerleri çikolataya batırıp üzerini dilediğiniz üzere çizikler atıp süslüyoruz.
  19. Buzdolabında 10 dakika dinlendirdikten daha sonra bu muazzam ekleri servise hazır hale getiriyoruz. :))
Benim metotlarım epeyce orantılı olmadı, sıkma torbam bittiği için kendimce bi sıkma torbası hazırladım ancak bir daha de oldu, sizler daha düzgün form verip harika sunumlar yapabilirsiniz. Bu tanımımı kesinlikle denemelisiniz ????şimdiden deneyen herkese afiyet olsun.

Muazzam “Ekler” Tanımı Fotoğraflı Yapılışı