Manisalı judocu Fidan dünya ikincisi oldu

Hasan

Member
Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı Judocusu Fidan Ögel, Ekvator’da devam eden Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda büyük bir muvaffakiyete imza attı. 70 kilogramda Dünya ikincisi olma başarısı gösteren Manisa’nın gururu oldu.

MANİSA (İGFA) – Geçtiğimiz ay Gençler Avrupa Kupası’nda ikincilik elde eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un ulusal judocusu Fidan Ögel, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Ekvator’un Guayaquil kentinde gerçekleştirilen Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda da Manisa ve Manisa Büyükşehir Belediyespor’u temsil eden Fidan Ögel, Dünya ikincisi olma muvaffakiyetini gösterdi.

Büyükşehir Belediyesporlu sportmeni Fidan Ögel, Dünya Şampiyonası’nda birinci tıpta Hırvatistan’dan Karla Kulıc’i, 2. çeşitte Avusturya’dan Elena Dengg’i, çeyrek finalde Polonya’dan Katarzyna Sobıerajska’yı, yarı finalde karşılaşmasında ise Almanya’dan Sarah Mahleu’yu yenerek finale çıktı. Final karşılaşmasında İspanya’dan Ai Tsunoda Roustant’a mağlup olan atlet, 70 kilogramda Dünya ikincisi olma başarısı gösterdi.


Manisa Büyükşehir Belediyespor İdare Konseyi Üyesi Engin Altun, Ekvator’un Guayaquil kentinde gerçekleştirilen Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda büyük muvaffakiyet elde eden Ögel’i tebrik etti.

Altun, “Milli Judocumuz elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Dünya şampiyonasında da elde ettiği Dünya ikinciliği ile bizleri son derece keyifli etti. Bundan daha sonraki süreçte de muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz” dedi.
 
Üst