Linkedin Profili Nasıl Olması Gerekiyor

Hasan

Member
Sizler bu defa en büyük kullanıcı kitlesine sahip olan Linkedinhakkında bilgi vereceğim. Linkedin genel olarak kurumsal amaçlı kullanılmaktadır. Bundan dolayı Linkedin hesabınızın profesyonel olmasına mutlak özen gösterin. Linkedin profil nasıl olmalıdır. Linkedin profil oluştururken neler dikkat etmeniz gerekiyor.

Linkedin hesabınız iş başvurlarınızı yapabilirsiniz. Linkedin kurumsal firmaların iş verenlerin yada bağlantılar aracılığıyla kendilerin iş yaran yüzlerce iş veren sistem kayıtlı bundan dolayı iş arayanlar için oldukça kullanışlı bir platforum diye biliriz.

Linkedin Profili Nasıl Olması Gerekiyor
Linkedin Profili Nasıl Olması Gerekiyor

Profil resim
Yazımızda dediğimiz gibi Linkedin kullanmış olduğunuz profil resmi profesyonel olmasına özen gösterin, Linkedin normal sosyal paylaşım platfromlar değil. Manzara resmi kullanmanız burada rahatsız edici olabilir ondan dolayı daha profesyonel resimler yönelin.

Kısa Açıklama
Kendiniz hakkında kısa bir açıklama yapın neler yaptığınız hopileriniz ilgi alanlarınız nelerde iyi olduğunuz gibi kısa bir tanıtım yapmanız tavsiye ederim.

İş Yaşantı Ve deneyimler
Hangi işlerde çalıştığınız mutlak belirtin öğrenim durumunuzu hangi sektörlerde deneyimleriniz olduğun yazınız bu sayede iş olanaklarında sizde faydalanacaksınız.

Seminer ve sertifikalar
Burada katıldığınız seminerler ve sertifikalar mutlak yer verin. Bu sayede iş verenler sizlerle daha kolay irtibat kuracaklar.

Linkedin bir tür iş ilanı veren bir yer gibi düşüne bilirsiniz. Kurumsal marka veya işçi iş verenler bir araya geldiği platfrom olarak düşünülebilir.
 
Üst