Liderimiz Dursun Özbek: “Cumhuriyet’in 100’ü Galatasaray’dır”

semaver

New member
Başkanımız Dursun Özbek, kulübümüzün bugünkü olağanüstü Genel Heyet Toplantısı’nda kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.


Başkanımızın kelamları şöyle:

Sayın Divan Liderim, Bedelli Divan Heyeti, Pahalı Galatasaraylılar, Saygıdeğer Hanımefendiler ve Beyefendiler, Hepinize hürmetlerimi ve selamlarımı gönderiyorum.

Bugün Galatasarayımızın geleceğine dair değerli kararları almak için yetki genel heyetimizde beraberyiz. Tüm üyelerimize vakit içinderını ayırıp, genel konseyimize katıldıkları için bir kere daha teşekkür ediyorum.

bakılırsave geldiğimizden bugüne yaklaşık 1,5 ay oldu. Bu süreçte neler yaptığımızdan özetlemek gerekirse sizlere bahsetmek istiyorum.

Size seçim periyodu bir kelam vermiştik. Çok kısa bir müddetde adamızdaki çalışmaları tamamladık, kelamımızı tuttuk. Yalnızca bir gün o da bayramın birinci günü durdu çalışmalarımız… Geçmişte olduğu üzere Galatasaraylıların buluşma noktası Adamız olacak. Bilhassa Avrupa Yakası’nda üyelerimizin buluşma noktalarında eksiklik vardı. Karşı tarafta Kalamış var, burada da Adamız var artık eskisi gibi… Bunu başardığımız için epey memnun ve gururluyuz. Ayrıyeten, adamızdaki tapulu yerimizin yanında yer alan Ulusal Emlak’a ilişkin kısımlarının irtifak hakkını 30 yıllığına Galatasaray’ın kullanmasına aldık.

Kemerburgaz toprağının Galatasaray’ın geleceği için epey pahalı olduğuna inanıyorum. Kemerburgaz’da Ulusal Emlak’a ilişkin 3 parselin üst kullanım hakkını 30 yıllığına aldık. Şayet bugün sizin teveccühünüzle yetkiyi alırsak, Galatasaray’ımızın geleceğini bu yere kuracağımız futbol kadrosu ve altyapı tesisleriyle inşa etmeyi planlıyoruz. Yalnızca bugünün muvaffakiyetlerini değil Galatasaray’ımızın geleceğini buradan yetişen gençlerle garanti altına alacağız sevgili arkadaşlar…

Biliyorsunuz, önümüzdeki sene Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. Yılı… Galatasaray, ulu tarihiyle; fikri hür, vicdanı hür duruşuyla; eşi gibisi olmayan başarılarıyla Cumhuriyetimizin en kıymetli spor kulübü olmuştur ve olmaya devam edecektir. Cumhuriyet’in 100’ü Galatasaray’dır bedelli arkadaşlar…

Bu maksatla, en uygun takımları kurup, özlediğimiz sportif başarılara ulaşmak için çalışıyoruz. Fakat şunu unutmamalıyız; bu bakılırsav bana ve takım arkadaşlarıma emanet edildi, yalnızca bugünü değil geleceği de düşünmek zorundayız. Galatasaray’ın bir lirasının bile hesabını yaparak hareket etmemiz gerekiyor. Bu tutumumuzdan vazgeçmeyeceğimizi burada bir kere daha sizinle paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlarımızla birlikte bugünkü gündem için ayrıntılı bir çalışma yaptık. Külliyen şeffaf, yalnızca yapılmak istenen projelere yönelik bir yetkiyi genel konseyin takdirine sunuyoruz.

Genel, ucu açık bırakılmış bir yetki talep etmiyoruz sevgili arkadaşlar…

Galatasaray tarihinde birinci sefer, idare olarak kendimizi sonlandırarak, 4 kademeli kontrol ve onay sürecini de bu yetkiye dahil ettik. Bu yetki ile gerçekleştirilecek ihale süreçlerinin sistemi ve projeler sonucunda oluşacak gelirin nasıl kullanılacağına dair ayrıntıları de arkadaşlarım birazdan ayrıntılı bir biçimde sizlerle paylaşacak. Bu yaklaşımımızın önümüzdeki devirlere örnek olmasını ümit ediyorum.

KONULAR

  • BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI
  • GALATASARAY ADASI
  • FLORYA ARSASI
  • MECİDİYEKÖY BİNASI
  • KEMERBURGAZ YENİ KAMP TESİSİ
  • YENİ TAŞINMAZLARIN KAZANDIRILMASI
Bugün sizden yetki istediğimiz bahislerin hepsinin üzerinde ayrıntılı bir biçimde çalışıldı, tüm hesapları yapıldı. Üzerimizdeki borç ve faiz yükünün azaltılmasının yanında yarına daha kuvvetli bir Galatasaray bırakmak için de bu projelerin gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz.

Ama bu projelerden daha değerlisi bizim tüm Galatasaraylılar olarak birlik olmamız sevgili arkadaşlar… Galatasaray’ı daha yeterli günlere ulaştıracaksak, bunu daima bir arada çalışarak başaracağız. Bunun için, sizin desteğinize her vakit muhtaçlığımız var.

Hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.
 
Üst