Lider Yardımcımız Özgür Kalelioğlu: “UEFA zaferini yeniden kazanmayı ümit ediyoruz”

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lider Yardımcısı Özgür Kalelioğlu, maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Taraftarımıza dayanaklarını sürdürme daveti yapan Lider Yardımcımız Özgür Kalelioğlu, “Takdire şayan bir oyundu. Taraftarımız birinci dakikadan son dakikaya kadar harika bir takviye verdi. Kendilerinden rica ediyoruz. Ligin sonuna kadar, UEFA Kupası’ndaki perşembe günü oynayacağımız, tarihimiz tahminen en değerli çabalarından biri olan Barcelona maçında ve ardından bu dayanaklarını bizden eksik etmemeleri. Taraftarımız olmadan yarım oluyoruz. Futbolcularımız, teknik grubumuz ve idaremizin bu takviyesi sonuna kadar hak edeceğini düşünüyoruz. Lütfen bizi dayanaklarından eksik etmesinler.” diye konuştu.

“Beklediğimiz bir galibiyetti. Geçen hafta oynadığımız maçtan daha sonra haklı bir talebimiz oldu. Maalesef hava koşullarından ötürü grubumuz İstanbul’a uçamadı. Son dakikaya kadar bekledik. Ardından hocamızın ve teknik grubumuzun talebiyle İzmir yahut Antalya alternatiflerimiz vardı. Bize idman alanını açan İzmir kadrolarına epeyce teşekkür ediyoruz. Perşembe günü oynayacağımız Barcelona için hoş bir idman ve hazırlık maçı oldu bizim için. Eksiklerimizi görme talihimiz oldu. Umarız perşembe günü hoş bir galibiyetle çeyrek finale kalacağız.

“YABANCI KULÜPLERİ YENME PRENSİBİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Barcelona maçının Galatasaray tarihi açısından ehemmiyetine vurgu yapan Kalelioğlu, “Galatasaray’ın gayesi olan yabancı kulüpleri yenme unsurunu devam ettireceğiz. Amacımız UEFA Kupası’nı almaktır. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın. Perşembe günü oynadığımız oyun ve burada oynadığımız oyun bunun bir göstergesidir. tıpkı zamandafansif hem ofansif olarak ekibin kendine itimadı olduğu vakit ne kadar hoş bir oyun ortaya koyduğunu gördük. Perşembe günü şölen havasında bir maç olacağını varsayım diyoruz. Şu anda bütün localar, VIP’ler ve koltuklar satıldı. Herkesi maça davet ediyoruz. Ekran başındaki, stattaki taraftarlarımızı sonuna kadar dayanak olmaya davet ediyoruz. Manchester United maçında ve daha evvel Neuchâtel maçında, Juventus maçında yaşadığımız zaferi yine kazandıracağız. Arsenal’e karşı kazandığımız UEFA zaferini yine kazanacağımızı ümit ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

“POLEMİK İSTEMİYORUZ”

Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile polemiğe girme hedefi hiç bir vakit gütmediklerini vurgulayan Lider Yardımcımız, “Biz polemiklere girmek istemiyoruz. Polemiğe girmek için bu teklifi yapmadık. Galatasaray’ın fiziki ve tabiat kurallarından ötürü İstanbul’a gelememe durumu vardı. Diğer bir niçini yoktu. Ben de oradaydım. Biz de son dakikaya kadar bekledik. Bugün bile kar yağışı devam etti. Dün 20 santimetreye yakın kar vardı. Hedef burada güzel futbol oynamak için elverişli bir idman ve maç ortamını yakalamaktı. Biz bunu İstanbul’da yakalayamayacağımız için İzmir’e gitti. Âlâ de oldu. Aslında Beşiktaş’a bize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Şayet İzmir’e gitmemiş olsaydık İstanbul’da iki gün idman yapamayacaktık. Hocamız, teknik grubumuz, Pasquale’ye başta olmak üzere teşekkür ediyorum. Çok baskı yaptılar. İdman yapmak istiyoruz ve Beşiktaş maçına çıkarak kazanmak istiyoruz dediler. Bu maçı da kazandık. Polemik için değil Avrupa’da Türkiye’ye bir tane daha UEFA kupası kazandırmak için bu talebi yaptık. Sonucunu de aldığımızı düşünüyorum.” dedi.