Lider Dursun Özbek’ten açıklamalar

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Özbek, Spor Toto Harika Lig’de oynadığımız Giresunspor maçının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“LİG UZUN BİR MARATON”

Daha ligin başında olduklarını lakin taraftarımıza daha güzel bir Galatasaray izlettireceklerine yemin ettiğini söz eden Lider Dursun Özbek’in değerlendirmeleri şöyle:

“Lig uzun bir maraton. Buradan çıkaracağımız dersler de var. Bundan daha sonraki maçımız için hazırlanacağız. Dönemin geri kalan kısmında oyunumuzu daha güzelleştirmek için eksik kalan yerlerimiz var ise bunlar bizim için gösterge. Onları tamamlamak üzere transfer dönemine devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta maça konsantreyiz.”

“CUMHURİYETİN 100. YILINDA MUVAFFAKİYET İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

“Taraftarımız bizi destekliyor ve desteklemeye devam edecek. Onlardan ricam bu. Döneminde daha başı. Önümüzde hayli uzun bir yol var. Cumhuriyetin 100. yılında başarıyı yakalamak için hem teknik grup hem taraftar hem idare elinden gelen her şeyi yapacak. Daha hoş maçlar seyrettirmeyi düşünüyoruz. Ferdî bir kusurdan gol yedik. Bundan daha sonraki periyotta daha dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu taraftarın hak ettiği oyunu oynamamız lazım. Onları memnun etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki maça konsantreyiz.”

“DAHA YETERLİ OLACAĞIZ”

“Sezonun başında hakemler hakkında yorum yapmak yanlış. Herkes seyretti ve gördü. Kimi kararları adil değildi. Dönem uzun. Dönemin başında bu biçimde bir yorum yapmak uygun değil. Önümüzdeki haftaya konsantreyiz. Daha düzgün olacağız. Taraftarlarımıza kelamım bu.”

“İSTEDİĞİMİZ SAYI GELMEDİĞİ SÜRECE NELSSON’U SATMAK İSTEMİYORUZ”

Futbolcumuz Victor Nelsson’a gelen transfer teklifi konusunda Lider Dursun Özbek, “Nelsson ile ilgili Sevilla’nın teklifi masada. İstediğimiz sayı değil. İstediğimiz sayı gelmediği sürece Nelsson’u satmak istemiyoruz. Çok kıymetli bir oyuncumuz. ötürüsıyla bekleyeceğiz. Ekibin kıymetli bir oyuncusunu bedelini bulmadığı bir sayıya satmayı düşünmüyoruz. Transfer dönemi devam ediyor. Yapılan yorumlar kulübe ziyan veriyor. Bugünkü oyun ile ilgili niyetlerimi söylemiş oldum. Alınan sonuç olağan ki kabul edilebilir değil. ötürüsıyla buradan çıkaracağımız derslerin olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Abdülkerim Bardakcı’nın ferdi yanlışının maç ortasında olağan karşıladığını lakin daha dikkatli olmamız gerektiğini tabir eden Lider Dursun Özbek, “Abdülkerim kıymetli bir oyuncumuz. Ondan beklentimiz çok yüksek. Oyun ortasında olağan olarak ki bu biçimde yanılgılar olabilir. Bundan daha sonra daha dikkatli olmamızın gereği var. Lig devam ediyor. Daha ikinci maç. Bundan daha sonraki haftalarda daha başarılı olacağız.” tabirleriyle kelamlarını noktaladı.